Zakład pogrzebowy online – Jak to działa?

Śmierć bliskiej osoby to bolesne przeżycie, na które ciężko się przygotować. Pomimo pogrążenia w żałobie trzeba zastanowić się nad pochówkiem zmarłego i dopełnić wszelkich formalności związanych z pogrzebem. W czynnościach organizacyjnych pomaga dom pogrzebowy. Wybór odpowiedniej firmy to bardzo istotna decyzja. Każdemu bowiem zależy na tym, aby jego bliski był pochowany godnie i z szacunkiem.

Zakład pogrzebowy online

Zakład pogrzebowy online - Jak to działa? 1Po uzyskaniu karty zgonu i poinformowaniu Urzędu Stanu Cywilnego o śmierci bliskiej osoby, kolejnym etapem jest wizyta w zakładzie pogrzebowym. Do firmy należy udać się osobiście, lecz nie w każdym przypadku. Wszelkie formalności można ustalić nie wychodząc z domu, korzystając z usług firmy, która daje możliwość kontaktu za pomocą internetu. Pozwala to zaplanować całą ceremonię pogrzebową całkowicie online – od ustalenia terminu pogrzebu, po wybór trumny, kwiatów, oprawy muzycznej, po transport zwłok, organizację mszy lub zgromadzenie potrzebnych dokumentów.

Jakie usługi pogrzebowe świadczy firma?

Zakład pogrzebowy online organizuje tradycyjne pochówki a także pogrzeby z kremacją, czyli spopieleniem zwłok. Usługi podstawowe świadczone przez firmę to transport nieboszczyka (także międzynarodowy), przechowywanie ciała w chłodni, przygotowanie do pogrzebu (mycie, przebranie) oraz obsługa pochówku (kondukt żałobny, złożenie trumny w grobie, sprzątnięcie nagrobka). Pracownicy zakładu pomagają w kompletowaniu dokumentów potrzebnych do organizacji pochówku jak np. karta zgonu oraz wypełnianiu wniosku o zasiłek pogrzebowy.

Wieńce pogrzebowe, trumny, urny

Wieńce pogrzebowe i wiązanki można wybrać przez internet. Każda z nich może mieć specjalną szarfę z napisem pożegnalnym dla zmarłego. Trumnę bądź urnę do pochowania ciała bliskiej osoby można także wybrać bez konieczności wizyty w zakładzie pogrzebowym. Mogiłę można dodatkowo ozdobić delikatnymi wiązankami np. z czerwonych róż, goździków, hortensji, chryzantem lub lilii.

Usługi dodatkowe – sprzątanie grobów

Opieka nad grobami to usługa zakładu pogrzebowego, która polega na jednorazowym bądź cyklicznym odwiedzaniu grobu. W czasie wizyt pracownicy firmy czyszczą nagrobek, kładą świeże kwiaty oraz zapalają znicze. Czas realizacji pojedynczego zamówienia zajmuje 48 godzin. Możliwość korzystania z opieki nad grobami jest szczególnie doceniana wśród rodzin, które mieszkają wiele kilometrów od miejsca pochówku bliskiej osoby, przez co nie mogą odwiedzać cmentarza regularnie.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji i oferty zawartej na stronie – bluneral.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top