Zakończenie urodzinowego konkursu e-biznes.pl, czyli Internet za lat 10…

Zakończył się już nasz konkurs zorganizowany z okazji 10-lecia serwisu e-biznes.pl. Najwyższa pora ogłosić zwycięzcę, który zostanie posiadaczem naszego iPoda nano 8GB, oraz zdobywców nagród dodatkowych. Zanim to jednak nastąpi, kilka słów o samym konkursie.

Konkurs, w którym postanowiliśmy nagrodzić najciekawszą odpowiedz na pytanie: „Jak będzie wyglądać Internet za 10 lat?” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Otrzymaliśmy sporo ciekawych odpowiedzi. Niektóre nas zaskoczyły, inne rozbawiły, część dała nam sporo do myślenia. Były odpowiedzi zabawne jak i w pełni poważne, część ograniczała się do jednego zdania ale większość była bardziej rozbudowana. Niektóre były nawet bardzo-bardzo rozbudowane, dlatego też zajęło nam trochę czasu przeczytanie wszystkich ;)

Wizje jakie nam zaprezentowaliście można by podzielić na trzy typy: pierwszy to w pełni poważne, niekiedy wręcz naukowe potraktowanie tematu, drugi typ to mniej lub bardziej zaawansowane Science Fiction, oraz typ trzeci odpowiedzi z przymrożeniem oka.

Jaki będzie Internet za 10 lat wg czytelników e-biznes.pl? Właściwie wszyscy zgadzają się co do jednego: Internet będzie powszechnie dostępny, będzie też tani albo wręcz darmowy. Do muzeum techniki odejdą myszki, klawiatury, dzisiejsze monitory a urządzenia, które je zastąpią ulegną totalnej miniaturyzacji. Będziemy się nimi posługiwać za pomocą wzroku, dotyku lub myśli. Bezpieczeństwo – tu głosy są bardzo podzielone. Większość czytelników twierdzi, że zdecydowanie wzrośnie ale niektórzy roztoczyli przed nami wręcz apokaliptyczne wizje zagłady.  Zdania są też podzielone co do tego, czy wszechobecny Internet będzie nam pomagał w każdej dziedzinie życia czy raczej kontrolował i ubezwłasnowolniał. W niektórych wizjach ludzkość stała się bezwolnymi automatami z wszczepionymi chipami, a w przestrzeni miejskiej tworzono strefy  wolne od sygnału bezprzewodowego Internetu, aby ludzie mogli odetchnąć od terabajtów informacji. Ale byli i tacy, którzy twierdzili, że nic się nie zmieni – a w Polsce to już na pewno…

Cóż, jak już pisaliśmy, mamy nadzieję, że za kolejne 10 lat sprawdzimy jak blisko w przewidywaniach byliście prawdy. Może nawet poszukamy gdzieś w muzeum iPoda nano żeby ofiarować go czytelnikowi, który był jej najbliżej ;) Oczywiście pod warunkiem, że Internet będzie jeszcze istniał bo część z Was twierdzi, że wcale nie…

Tradycyjnie, nie było nam łatwo wybrać tego jedynego zwycięzcę. Wytypowaliśmy kilka odpowiedzi, które weszły do „ścisłego redakcyjnego finału” jednak nagroda jest tylko jedna. Pora więc ogłosić zwycięzcę, wygrywa Pani Anna B.

Jeżeli nie uda nam się skontaktować ze zwycięzcą (zgodnie z regulaminem konkursu) iPod zostanie przekazany kolejnej z osób, których odpowiedzi szczególnie nam się podobały.

Zgodnie z obietnicą są też nagrody pocieszenia (pendrive 4 GB), które otrzymują: Łukasz W., Sebastian S. i Dawid K..

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy wygranych!

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top