Zakup obligacji korporacyjnych czy skarbowych?

Zakup obligacji korporacyjnych i skarbowych może być nie tylko rentowną, ale również bardzo bezpieczną metodą lokowania kapitału. Z tego względu rynek obligacji doceniany jest zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Czym charakteryzują się tego rodzaju papiery wartościowe?

Dzisiaj nawet początkujący inwestorzy szukają czegoś więcej niż to, co mogą zagwarantować lokaty bankowe. Tym samym z roku na rok zakup obligacji korporacyjnych i skarbowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Zakup obligacji skarbowych – plusy i minusy

Zakup obligacji korporacyjnych czy skarbowych? 1Osoby poszukujące bezpiecznych produktów finansowych bez dużych obaw mogą inwestować w obligacje skarbowe. To jedna z najpewniejszych metod lokowania kapitału, która nie niesie ze sobą niemal żadnego ryzyka, ponieważ wykup obligacji wraz z odsetkami gwarantuje samo państwo. Takie papiery wartościowe mają zwykle kilkuletni okres zapadalności – najpopularniejsze produkty to obligacje dwuletnie, pięcioletnie i dziesięcioletnie. Chociaż jedyną sytuacją, w której inwestor może stracić będzie bankructwo państwa, obligacje skarbowe mają również swoje słabe strony – za ich największą wadę uznaje się niskie oprocentowanie.

Zakup obligacji korporacyjnych – dlaczego warto

W szerokiej ofercie obligacji korporacyjnych można znaleźć produkty, które charakteryzują się nie tylko atrakcyjnym oprocentowaniem, ale również wysokim progiem bezpieczeństwa. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że bardzo wysokie oprocentowanie zwykle wiąże się również z większym ryzykiem finansowym. Inwestorzy, poszukujący bezpiecznych metod lokowania nadwyżek finansowych, powinni przede wszystkim decydować się na zakup obligacji korporacyjnych z zabezpieczeniem. Niestety instrumenty kuszące mglistą perspektywą spektakularnego zarobku mogą ich bardzo rozczarować.

Jedną z ofert bezpiecznego zakupu obligacji korporacyjnych proponuje grupa inwestycyjna Blue Investment Group. Spółka ta lokuje kapitał w nieruchomościach z licytacji i wierzytelności, czyli w jednym z najpewniejszych produktów inwestycyjnych. Dzięki temu daje swoim klientom gwarancję wykupu obligacji wraz z odsetkami. Więcej informacji na temat obligacji o gwarantowanym zysku znajdziecie na stronie Big.biz.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top