Zakupy w Internecie – w poniedziałkowe wieczory

Z danych porównywarki cen Nokaut.pl wynika, że poniedziałkowe stresy odreagowujemy na zakupach w sieci. To właśnie wtedy porównywarki, a co za tym idzie – sklepy internetowe, przeżywają prawdziwe oblężenie.

Analitycy z Nokaut.pl postanowili sprawdzić jak zmieniają się preferencje zakupowe użytkowników w poszczególnych miesiącach, a także to, jak rozkłada się ruch w serwisie w ciągu tygodnia.

Po przeanalizowaniu statystyk okazało się, że najczęściej szukamy produktów w sieci w poniedziałki około godziny 20.00 – jesteśmy wówczas o 30 proc. bardziej aktywni niż w godzinach pracy (9 – 16). Najmniej wizyt porównywarka odnotowuje w soboty. Liczba odwiedzających jest wtedy średnio o 25 proc. mniejsza niż w poniedziałek.
Zakupy w Internecie – w poniedziałkowe wieczory 1

„Liczba osób odwiedzających naszą porównywarkę sięga 200 tys. użytkowników dziennie. Polacy coraz częściej korzystają z możliwości porównania cen produktów – wiedzą, że dzięki temu mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Rośnie również liczba użytkowników mobilnych porównywarek takich jak m.nokaut.pl. Dzięki nim będąc na zakupach w supermarkecie możemy sprawdzić, ile dany produkt kosztuje w sklepach internetowych, a następnie zdecydować czy bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie zakupienie go na miejscu czy zamówienie przez internet. Jak wynika z naszego ubiegłorocznego raportu, średnie różnice pomiędzy cenami produktów AGD i RTV między sklepami tradycyjnymi a internetowymi wynoszą 24 proc.” –  podkreśla Wojciech Czernecki, Prezes Zarządu Nokaut.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry