Założenie sklepu internetowego jest prostsze niż myślisz

Od dzisiaj nie musisz obawiać się formalności i skomplikowanej konfiguracji e-sklepu. Wystarczy, że skorzystasz z gotowego oprogramowania Sky-Shop.pl. Od otworzenia  rentownego sklepu internetowego dzieli Cię tylko kilka kroków. Gotowy na poznanie recepty na sukces?

1. Ustal strategię e-biznesu

Pewnie wiele razy zastanawiałeś się, jak założyć sklep internetowy. Każdy przedsiębiorca, który dopiero zaczyna przygodę z e-commerce, powinien wykreować swoją strategię. Co powinna zawierać? Rodzaj asortymentu, analizę grupy docelowej i konkurencji, plan promocji oraz budżet. Do kwestii bazy produktowej i reklamy jeszcze przejdziemy. Chcielibyśmy się jednak pochylić nad  budżetem. Aby ułatwić start Twojego e-sklepu, przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety cenowe, które możesz opłacać nawet raz w miesiącu. Cenniki dostosowane  są do indywidualnych oczekiwań naszych Klientów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.  Ponadto z Sky-Shop.pl możesz ubiegać się o dotacje z Urzędu Pracy i Unii Europejskiej.

2. Załóż firmę

Kolejnym niezbędnym krokiem do posiadania sklepu internetowego jest założenie firmy. Zazwyczaj elektroniczni handlowcy decydują się na otworzenie działalności gospodarczej. Wielu naszych odbiorców martwi się, że nie podała formalnościom. Może jesteś jednym z nich? Zaufaj nam, jest to prostsze niż myślisz! Wystarczy iść do paru instytucji albo załatwić wszystko przez Internet, bez wychodzenia z domu. Dalej masz wątpliwości? Przeczytaj poradnik na temat założenia działalności gospodarczej na naszym BLOGU. Powinieneś również spełnić wymogi GIODO. Spokojnie, o tym również pomyśleliśmy. Sky-Shop.pl udostępnia swoim Klientom niezbędne dokumenty oraz instrukcje.

3. Zadbaj o o identyfikację wizualną Twojego e-sklepu

Spójna identyfikacja wizualna pomoże Ci wykreować markę w świadomości konsumentów. Dlatego zadbaj, aby logo, slogan i grafika Twojego sklepu internetowego korespondowały ze sobą. Jeżeli nie masz jeszcze loga firmy, to możemy je dla Ciebie zaprojektować. Natomiast grafikę możesz z łatwością wykreować w Sky-Shop.pl za darmo, za pomocą skórki RWD i webmastarskiego edytora. Jednak jeśli obawiasz się, że brakuje Ci na to umiejętności, stworzymy dla Ciebie indywidualną oprawę wizualną.

4. Wykonaj integracje zewnętrzne

Sklep internetowy nie będzie funkcjonował bez integracji zewnętrznych. Dlatego musisz połączyć swój e-biznes z kurierami, płatnościami i księgowością online. W gotowym oprogramowaniu sklepów internetowych Sky-Shop.pl możesz zrobić to bez dodatkowych opłat z poziomu panelu administracyjnego. Może warto jest również połączyć się z marketplace’ami? W ramach abonamentu możesz zintegrować się z portalem aukcyjnym Allegro czy porównywarkami cen i opinii.

5. Zapełnij wirtualną witrynę produktami

Co będziesz sprzedawać w sklepie internetowym? Produkty popularne czy unikatowe? Zdajemy sobie sprawę, że to trudne pytania. Warto jest iść tropem zainteresowań, tak abyś był ekspertem w branży.  Jeżeli postawisz na hand-made to powinieneś znaleźć odpowiedniego dostawcę. Natomiast jeśli myślisz o handlu towarem bardziej popularnym, możesz skorzystać z naszych integracji z hurtowniami – w Sky-Shop.pl jest ich aż 146! Moduł ten dzięki automatyczności zadowoli nawet najbardziej wymagającego Klienta. Chcesz się przekonać? Więcej na temat integracji z hurtowniami przeczytasz TUTAJ.

6. Zaplanuj promocję sklepu internetowego

Potencjalny odbiorca, zanim złoży zamówienie w Twoim sklepie internetowym, najpierw musi wejść na jego stronę. Dlatego powinieneś zatroszczyć się o promocję. Na początek zacznij pokazywać się w Internecie – w social mediach, na forach, blogach i portalach branżowych. Zadbaj również o wysokie pozycjonowanie w Google. Aby Ci to ułatwić, zaprojektowaliśmy oprogramowanie Sky-Shop.pl w przyjazny sposób dla wyszukiwarek internetowych.

4Jak widzisz, stworzenie rentownego e-biznesu nie jest trudne. Wystarczy plan, samozaparcie i dobre oprogramowanie. Platforma sklepów internetowych Sky-Shop.pl spełni Twoje oczekiwania. Nasze doświadczenie w e-commerce przyczyni się do Twojego sukcesu. Wejdź na https://sky-shop.pl/ i testuj sklep internetowy przez 14 dni za darmo. Śledź też naszego bloga, mamy dla Ciebie sporą dawkę informacji!

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry