Jak założyć bloga, aby zaczać zarabiać w sieci?

Myślisz o zbudowaniu własnego biznesu w internecie i marzysz o zarabianiu pieniędzy w sieci? Posiadasz swoje hobby, które chciałbyś spieniężyć? Załóż własnego bloga, stwórz wartościowe treści i zacznij zarabiać. W rzeczywistości droga do zarabiającego bloga jest znacznie bardziej kręta i wyboista. Droga wymagająca czasu, wiedzy i poświęcenia. Głowa do góry! Ważne, aby dobrze zacząć! Zacznijmy od budowy bloga.

Pomysł na bloga

jak-zalozyc-bloga-1Dobry pomysł – słowo klucz. W dobie dynamicznie powstających stron internetowych ciężko się przebić na tle konkurencji, ale zawsze możesz ukroić kawałek tortu dla siebie. Zastanów się w czym jesteś naprawdę dobry. Co Ciebie interesuje? Jakie masz pasje? Zastanów się, czy w tej niszy mogliby się znaleźć reklamodawcy? Wpisz w Google przykładowe frazy kluczowe opisujące tematykę Twojego bloga. Jeżeli w wynikach wyszukiwania znajdziesz dużo reklam – to złoty strzał na bloga. Ciężej będzie się przebić na tle konkurencji, ale tematem budowy ruchu na stronie zajmiesz się później.

Gdzie najlepiej założyć własnego bloga?

Jeżeli masz już pomysł na bloga, to czas go stworzyć. Pytanie, gdzie najlepiej to zrobić? Na jakiej platformie najlepiej założyć bloga? Darmowy blog, czy domena i zakupiony serwer?

W internecie znajdziesz masę darmowych platform typu Blogger, czy WordPress.com. Jeżeli myślisz na poważnie o zarabianiu pieniędzy na blogu – zapomnij o bezpłatnych systemach zarządzania treścią.

Zdjęcie wszelkich ograniczeń na darmowym blogu kosztuje. Wdrożenie płatnych szablonów to także dodatkowy koszt. Zwiększenie limitów to kolejne pieniądze wydane z Twojego portfela.

Załóż bloga bez żadnych ograniczeń.. Z dostępem do najlepszych narzędzi marketingowych na rynku. Zbuduj blog na domenie i serwerze. Za chwilę zobaczysz jak zrobić to w mniej niż 15 minut. Nawet jeśli jesteś początkujący.

Ile kosztuje domena internetowa?

Domena internetowa to Twoja nazwa strony www. Musisz walczyć i solidnie pracować, aby nie zepsuć jej wizerunku. Dokonując rejestracji domeny .PL powinieneś dobrze poczytać oferty różnych firm, ponieważ rozbieżność cenowa jest olbrzymia.

Uważaj na domeny za 0 zł. Taki haczyk stosują znane firmy. Kupując domenę za free po roku będziesz już znacznie przepłacał.

5 najtańszych rejestratorów domen:

  • Gnum
  • Microhost
  • Seohost
  • OVH
  • Vipower

Możesz skorzystać także z innych firm oferujących rejestrację domeny. Poczytaj opinie na forach internetowych.

Ile kosztuje dobry serwer na bloga?

Serwer to takie miejsce, które przechowuje wszystkie pliki strony internetowej, bloga i bazy danych. Dzięki serwerowi blog może pracować na Twoje zyski 24h / dobę. Dobry hosting musi być szybki i bezawaryjny. Jego dodatkowym atutem będzie błyskawiczny support i wsparcie techniczne w razie problemów.

Przetestowałem kilkanaście firm hostingowych.

Dla początkujących blogerów mogę polecić serwer od firmy eHost.

Za około 50 zł netto można zarejestrować domenę i serwer przez pierwszy rok blogowania. To jedyny wydatek na dobry start, który zdejmuje ograniczenia w prowadzeniu bloga.

Jak kupić domenę i serwer? Krok po kroku?

W filmie poniżej prezentuję jak zakupić domenę i serwer w firmie eHost?

Instalacja i zakładanie bloga

Na blogu PracaBezSzefa.pl został stworzony poradnik wideo pokazujący jak założyć bloga krok po kroku?

Do tego otrzymujesz gotowe tutoriale jak zarządzać swoim blogiem, aby zbudować ruch i zacząć zarabiać w internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry