Gdzie i jak założyć bloga na WordPress w jeden dzień?

Od dłuższego czasu rozważasz założenie bloga na jednej z witryn internetowych? Nie wiesz, z której skorzystać? Wybierz WordPress, a w tym artykule zasugerujemy ci, w jaki sposób stworzyć własną domenę na tejże stronie.

Być może dla niektórych zdaje się być to łatwe, jednak nie dla wszystkich stanowi to prościznę. Dlatego też przychodzimy Ci z pomocą, bo wiemy, że wielu jest laików komputerowych, którzy w dzisiejszej dobie skomputeryzowania sporą tracą na braku możliwości demonstrowania swojego potencjału na witrynie internetowej, czyli WordPressie.

W skrócie – Czym jest WordPress?

Gdzie i jak założyć bloga na Wordpress w jeden dzień? 1Jest to powszechnie wykorzystywany system na całym świecie w celu tworzenia stron internetowych o różnym charakterze, np. niestacjonarnych sklepów. Geneza powstania omawianego projektu silnie wiąże się z blogosferą, więc jest to powód, przez który z WordPress’a  nadal korzystają liczni blogerzy. Co więcej, serwis jest bezpłatny i dosłownie każdy internauta może go zainstalować z wyłączeniem dodatkowych opłat. Ogólnie serwis posiada mnogą liczbę darmowych szablonów, które nadają się do wielokrotnej modyfikacji. Ponadto system ten posiada mnogą liczbę wtyczek umożliwiającą nadawanie przykładowemu blogowi dodatkowych funkcji. Wybór wtyczek jest naprawdę szeroki, co stanowi istotną zaletę systemu WordPress. Strony oparte na tymże systemie mogą być modernizowane w różnych aspektach.

Dwa sposoby na otwarcie bloga – jeden to blog na własnym serwerze – dziś na tym się nie skupimy, natomiast pełny poradnik jak to zrobić znajdziesz np. pod tym linkiem – https://www.pracawsieci.net/jak-zalozyc-bloga/ (w 100% pełny darmowa instrukcja krok po kroku.)

Kilka kroków, przez które założysz bloga na WordPressie na stronie WordPress.org

  • Pierwsze, co musisz zrobić to wejść na stronę https://pl.wordpress.com/ oraz kliknąć „Stwórz stronę”
  • Następnie należy wybrać kategorię, w której jest określona tematyka twojego przyszłego bloga (głównie jest to nastawione na cele statystyczne witryny WordPress)
  • Kolejno musisz wybrać to, jak ma wyglądać strona główna. Masz trzy opcje do wyboru: nagłówek + ostatnie wpisy, statyczna strona główna lub nagłówek + siatka z wpisami
  • Krok następny to zdecydowanie się na jeden z prezentowanych motywów (jak zostało wspomniane to wcześniej motywy są darmowe, więc nie musisz uiszczać żadnych dodatkowych opłat)
  • Teraz przyszło ci wybrać adres swojego bloga. WordPress oferuje nam dwie opcje do wyboru: darmową, czyli subdomenę lub kupno/podpięcie domeny. Co więcej, ta pierwsza jest nieco ograniczona, gdyż posiada zawężoną funkcjonalność.
  • Kolejne, co musisz zrobić to zdecydować się na jeden z trzech wariantów: Free, Premium i Business. By uniknąć dodatkowych kosztów należy wybrać wariant pierwszy. Jednakże jeśli chcesz poszerzyć swoje możliwości możesz skorzystać z pomocniczych stron, które dokładnie tłumaczą na czym polega płatniczym system oferowany przez pozostałe dwie opcje. Ogólnie skupia się to na stworzeniu własnej domeny, możliwa jest większa liczba modyfikacji, a obszar hostingu staje się znacznie szerszy). Przed jakimkolwiek wyborem warto przemyśleć wszystkie z prezentowanych wariantów oraz zastanowić się nad tym, jaki będzie cel tworzonego przez nas bloga. W wypadku wykorzystania go, jako sklep online szerszy zasięg jest o wiele bardziej przydatny.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top