Zamawianka.pl – zabawa słowem w Internecie

Zamawianka.pl to alternatywa dla nowoczesnych serwisów i gier, odwołująca się do starych gier internetowych. Nowy serwis oparty jest na rywalizacji pomiędzy graczami i drużynami, polegający na “zdobywaniu” słów. Zamawiać można dowolne słowa, wyrażenia i nawet całe zdania,  ale w szczególności te,  które są dla osoby grającej w jakiś sposób ważne, z czymś się kojarzą, z którymi obcuje na co dzień, są w jej wyobraźni i życiu. Im więcej zamówionych słów, tym więcej punktów na koncie gracza.

Jeśli gracz pierwszy zamówi jakiekolwiek słowo np. „Polska” lub zdanie „Polska jest fajowa” – w świecie Zamawianki będą one należeć tylko do niego. Będzie pierwszym i jedynym właścicielem słowa i zdania, a inne osoby nie będą wiedzieć, że należą one właśnie do niego, dopóki nie spróbują również ich zamówić.

Próba zamówienia słowa „Polska” przez innego gracza – doładuje ilość punktów na koncie jego właściciela. Najlepiej więc zamawiać  słowa najbardziej popularne, które najwięcej osób będzie próbowało zamówić, dzięki czemu ilość punktów na koncie będzie się zwiększać. Popularne słowa są jednak czasem pułapką – wiele osób próbuje je zamawiać, więc często są już zajęte. Sztuką jest więc trafić na słowo popularne i niezajęte, które będzie cenne, bo pozwoli graczowi zdobyć dużą ilość punktów.

Osoby, które zamówiły podobne słowa, tworzą grupę znajomych lub grupę dyskusyjną gry Zamawianka.pl.  Przykładowo wokół słowa „marketing” mogą skupić się osoby z branży marketingowej. W ten sposób zawiązują się kręgi zainteresowań i nawiązują „zamawiankowe” znajomości.

Zamawianka.pl to gra, w którą można grać samemu, ale także w drużynie. Drużyny tworzą miasta – w zależności więc od tego, w jakim mieście mieszka gracz – w takiej jest drużynie, zbiera punkty dla siebie i dla swojego miasta. Istnieje możliwość zmiany drużyny. Warunek jest tylko jeden:  można zrobić to tylko w środę.

Uczestniczyć w grze  może każdy, kto stworzy konto i  zaloguje się do serwisu. Swoim wyglądem Zamawianka.pl przypomina stare serwisy. Pomysł na nią powstał kilka lat temu, a twórcy postanowili nie zmieniać nic z pierwotnej jej koncepcji i idei.

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry