zanox w nowej odsłonie – strategia Straight to Performance

zanox dokonał rewolucji w dotychczasowej strategii działania, koncern z Berlina zaprezentował całkowicie nową wersję swojego serwisu internetowego zanox.pl, a także zanox.de i zanox.com. Powyższe zmiany to widoczny efekt nowej strategii działania „Straight to performance – reklama efektywnościowa, która działa”. Jej wynikiem jest również intensywny rozwój firmy poprzez ekspansję w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej, a także wprowadzenie nowych produktów w modelu „płać za efekt”.

zanox zaprezentował nową witrynę www, także polska strona internetowa została całkowicie odświeżona. Wydarzenie to kończy, rozpoczęty przed kilkoma miesiącami, kompleksowy proces repozycjonowania marki firmy oraz wdrożenia zanox w nowej odsłonie – strategia Straight to Performance 1nowej strategii “Straight to Performance – reklama efektywnościowa, która działa”. Tworząc nową witrynę zanoxowi zależało na uzyskaniu efektu większej przejrzystości oraz skuteczności w komunikacji z globalną siecią zanox: ponad milionem wydawców, 3 300 reklamodawców oraz co jest nowością także z pośrednikami – agencjami reklamowymi, marketingowymi, interaktywnymi, etc.

Powyższe zmiany dobrze wpisują się w pozytywny obraz polskiego rynku reklamy online. Jego wartość w 2010 rok, według IAB AdEx, wyniosła 1 578 mln zł, czyli o 204 mln więcej niż w 2009 r. Utrzymanie wysokiej, bo 15% dynamiki wzrostu rok do roku, pomimo spowolnienia gospodarczego w naszym kraju, dobrze ilustruje atrakcyjność naszego rynku. Co więcej prognozy na 2011 rok są także bardzo optymistyczne.

W trend ten znakomicie wpisała się nowa strategia zanox. Ten globalny gracz swój dalszy rozwój chce osiągnąć m.in. dzięki koncentracji działań na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie Polski. Stąd decyzja o utworzeniu nowego stanowiska Dyrektora Regionalnego ds. Sprzedaży dla Europy Centralnej i Wschodniej, na które powołany został Polak – Jakub Maj. W najbliższym też czasie ma powstać nowe biuro w Warszawie oraz powiększyć się skład polskiego zespołu.

Przyjmując nową filozofię, zanox wyraźne zobowiązał się przestrzegać zasady transparentności przy maksymalnej wydajności, zarówno w obrębie firmy  jak i całej swojej sieci.

Jak działa firma –sieć zanox
zanox w nowej odsłonie – strategia Straight to Performance 2
Źródło: zanox, III 2011

Firma poczyniła także wielomilionowe inwestycje związane z rozwojem firmy, wprowadzeniem na rynek nowych produktów oraz technologii. zanox oferuje obecnie szeroki wachlarz nowych rozwiązań w modelu „płać za efekt”, m.in. reklamę w mediach społecznościowych, reklamę mobilną czy retargetowanie, czyli w uproszczeniu „namierzanie“ internauty znającego już markę klienta i emitowanie reklamy zachęcającej m. in. do powrotu na docelową stronę internetową. Decyzja o zakupie w 2010 większościowego pakietu akcji firmy Digital Window, lidera performance marketingu w Wielkiej Brytanii, to kolejny przykład efektu nowej strategii.

W przeciągu ostatniej dekady zanox ewoluował od małej, niemieckiej sieci afiliacyjnej do europejskiego lidera marketingu efektywnościowego online. – W naszej sieci oferujemy wydawcom i reklamodawcom zróżnicowane modele biznesowe i formy zarabiania oparte o jedną zasadę – wydajność. Reklamodawca płaci tylko za mierzalne efekty zamieszczanych reklam – wyjaśnia Philipp Justus, nowy Prezes Zarządu zanox.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry