Gdzie zarobisz najwięcej na lokacie bankowej?

Lokata bankowa to wciąż najpopularniejszy sposób pomnażania oszczędności. Jeżeli zamierzasz założyć lokatę bankową, to koniecznie musisz się dowiedzieć, gdzie zarobisz najwięcej.

Gdzie zarobisz najwięcej na lokacie bankowej? 1Od czego zależy zysk na lokacie bankowej? Upraszczając, od wysokości oprocentowania zaoferowanego klientowi przez bank. Chcą założyć lokatę bankową, musisz zatem zwrócić szczególną uwagę właśnie na wysokość oprocentowania.

Skoro twoim celem są najlepiej oprocentowane lokaty, to postanowiliśmy pomóc. Co prawda, chcąc znaleźć najlepsze lokaty – ranking 2017 może pomóc ci podjąć decyzję. Musisz jednak wiedzieć, że w każdym zestawieniu, jakie znajdziesz w sieci, są uwzględnione wyłącznie najistotniejsze informacje o poszczególnych lokatach. W efekcie wcale nie musisz dowiedzieć się, dzięki której najwięcej zarobisz.

Dobrze oprocentowane lokaty – gdzie takie znajdziesz?

Jeżeli chodzi o lokaty bankowe, to oferta jest bardzo zróżnicowana. Jeżeli ostatni raz umowę z bankiem na taki produkt podpisywałeś kilka lat temu, to może cię zaskoczyć wysokość aktualnie oferowanego oprocentowania – jest ono niskie.

Być może zdziwi cię również fakt, że aktualnie w ofercie banków są dostępne przede wszystkim lokaty krótkoterminowe. To również spora różnica, bo jeszcze kilka lat temu w ofertach banków przeważały lokaty długoterminowe, one też były najlepiej oprocentowane.

Szukając dobrze oprocentowanych lokat bankowych, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na banki, z których oferty dotychczas nie korzystałeś. Dlaczego? Aby przyciągnąć do siebie nowych klientów, większość banków proponuje właśnie nowym klientom najkorzystniej oprocentowane lokaty bankowe.

Co znajdziesz w ofercie Idea Banku?

Idea Bank to bank wychodzący naprzeciw klientom indywidualnym i przedsiębiorcom. Jeżeli chodzi o lokaty bankowe, to w ofercie tego banku znajdziesz ich sporo. Część jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów.

Przykładem lokaty dostępnej tylko dla osób, które jeszcze nie korzystały z oferty tego banku jest lokata Happy. Powinieneś na nią zwrócić uwagę, bo jej oprocentowanie jest wyjątkowo atrakcyjne – 4,00% w skali roku. Aktualnie na rynku trudno znaleźć lepszą ofertę.

Jeżeli zdecydujesz się na lokatę Happy, to będziesz mógł:

  • założyć ją online,
  • zdeponować od 500 do 10 000 zł,
  • założyć wyłącznie lokatę – nie będziesz musiał korzystać z innych produktów znajdujących się w ofercie tego banku.

Wspomniane oprocentowanie w wysokości 4,00% w skali roku jest oferowane klientom, którzy założą lokatę na okres 2 miesięcy. Jeżeli zdecydujesz się podpisać z bankiem krótszą lub dłuższą umowę (odpowiednio na 1 lub 3 miesiące), to oprocentowanie będzie niższe – będzie wynosić 3,50%.

A może lokata długoterminowa?

Aktualnie lokaty długoterminowe są gorzej oprocentowane niż krótkoterminowe, ale mimo to nie brakuje klientów zainteresowanych założeniem takich. Dlaczego? Nie każdy ma czas regularnie zapoznawać się z ofertą banków. Należysz do grona tych klientów? Dobrym rozwiązanie będzie założenie lokaty Cloud.

Lokata Cloud nie jest typową lokatą długoterminową, a to dlatego, że możesz zdecydować, czy założysz ją na kilka dni, czy też preferujesz podpisać z bankiem umowę na dłuższy czas, np. 6 lub 12 miesięcy. W odróżnieniu od lokaty Happy, na lokacie Cloud zdeponujesz od 500 do 1 000 000 zł.

Jak wygląda oprocentowanie lokaty Cloud? Bank oferuje oprocentowanie w wysokości 2,40% w skali roku tym klientom, którzy posiadają Konto Idealne. Dodatkowym wymogiem jest utrzymanie na tym rachunku bankowym 10% kwoty lokaty.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top