Zastanawiasz się nad pożyczką? Korzystaj z kalkulatora!

Masz w planach duży wydatek? A może nagle musisz zapłacić sporą sumę pieniędzy? Myślisz nad tym, czy kredyt gotówkowy to dobry pomysł? Kalkulator kredytowy pomoże ci podjąć decyzję, dowiedz się jak z niego skorzystać.

Pożyczka gotówkowa (np. w Citi Handlowy) to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, dzięki którym możesz otrzymać gotówkę na wybrany cel już w ciągu jednego dnia. Jeżeli obawiasz się, że wyniesie cię zbyt wiele wybrany kredyt gotówkowy, kalkulator na stronie banku powinien rozwiać twoje wątpliwości.

Pożyczka gotówkowa – jak się do tego zabrać?

28028087_lPożyczki bankowe są obecnie bardzo popularne na rynku i zanim wybierzemy odpowiedni produkt, musimy dokonać rozeznania i porównania ofert. Najważniejsze są koszty, które poniesiemy za kredyt:

  • oprocentowanie roczne,
  • oprocentowanie nominalne,
  • koszt pożyczki,
  • prowizja za udzielenie kredytu,
  • opłata operacyjna,
  • opłata za ubezpieczenie pożyczki itp.

Dlatego, gdy zasiądziemy do komputera, aby przeglądać oferty banków, na początku zwracajmy uwagę na cyfry.

Kredyt gotówkowy – kalkulator wyliczy za ciebie

Jeżeli patrzenie na same liczby nic ci nie mówi i realnie nie wiesz, jak dobrze porównać oferty kilku banków, najlepiej, abyś skorzystał z kalkulatora, dostępnego na stronie www banku. Oczywiście nie wszystkie banki posiadają takie narzędzie, więc skorzystaj z ofert tych, które ci to umożliwią. Wtedy wyliczenia wykona za ciebie kalkulator.

Jak to działa?

Kalkulator kredytowy pozwala wpisać ważne dla ciebie dane w odpowiednie pola, na przykład: jaka kwota pożyczki cię interesuje, w ilu ratach chcesz ją spłacić i / lub jaka ma być wysokość maksymalna raty lub minimalna raty, którą będziesz mógł swobodnie spłacać, jaki okres kredytowania cię interesuje, jakie ubezpieczenie pożyczki wybierasz itd.

Po wpisaniu tych zmiennych kalkulator kredytowy wyliczy za ciebie dokładne kwoty oraz pokaże koszty prowizji i opłat. Oczywiście takie narzędzie należy traktować orientacyjnie. Oferta konkretnej pożyczki w banku może się nieznacznie różnić, jednak informacje, które otrzymamy będą w dużej mierze zgodne z prawdą i na pewno ułatwią nam podjęcie decyzji.

Zapisz wyniki i zdecyduj, która pożyczka gotówkowa jest dla ciebie

Gdy porównujesz kilka ofert pożyczkowych, możesz spisać sobie wyniki, albo skorzystać z arkusza Excel. Gdy wpiszesz wszelkie niezbędne dane z każdej oferty, czyli koszty, prowizje, liczbę rat itp., będziesz mógł spokojnie porównać oferty, bo wszystkie szczegóły będą w jednym miejscu. Jeżeli posiadasz środki do szybszej spłaty, wybieraj mniejszą liczbę rat, wtedy kredyt będzie tańszy. Jednak jeżeli możesz opłacać miesięcznie jedynie minimalną kwotę, wtedy zdecyduj się na pożyczkę, która oferuje możliwość długiego kredytowania, na przykład nawet do 84 rat. Zapłacisz wtedy więcej, ale nie obciąży to twojego miesięcznego budżetu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top