Zastosowania farb fluorescencyjnych w marketingu

W dzisiejszych czasach, kiedy w większości branż panuje spora konkurencja , sprawne działania marketingowe mają ogromne znaczenie. Poszukiwanie nowatorskich pomysłów, które pozwolą nam wyróżnić się na tle innych, to najskuteczniejsze rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że wielu specjalistów zajmujących się tą dziedziną poszukuje innowacyjnych produktów, dzięki którym ich reklama mogłaby być bardziej wyrazista i przykuwająca wzrok. Wśród wielu dostępnych rozwiązań na szczególną uwagę zasługują farby fluorescencyjne. To nowoczesny rodzaj farb o szerokim zastosowaniu, które dają naprawdę spektakularne efekty. Sprawdźmy więc czym są farby i lakiery fluorescencyjne oraz w jaki sposób możemy wykorzystać je w działaniach marketingowych.

Zastosowania farb fluorescencyjnych w marketingu 1

Farba fluorescencyjna – zasada działania

Zanim zajmiemy się szerokim zastosowaniem farb fluorescencyjnych, które możemy wykorzystać w działaniach marketingowych, warto przybliżyć czym tak naprawdę one są. Mówiąc najprościej są to farby w bardzo intensywnych, czystych i żywych kolorach, które doskonale prezentują się za dnia. Jednakże prawdziwie spektakularny efekt możemy uzyskać dopiero w przypadku działania na farbę promieniowaniem UV. Zaczyna bowiem ona wówczas świecić, dzięki czemu efekt prezentuje się naprawdę oszałamiająco.

Na jakie podłoża mogą być aplikowane farby fluorescencyjne?

Tego typu farby występują w wielu różnych wariantach. Do wyboru mamy farby, lakiery oraz pigmenty, które możemy dodawać do różnego rodzaju spoiw i lakierów. Dzięki temu mogą być zastosowane na naprawdę wielu podłożach – od betonowych ścian, płyt gipsowych, poprzez drewno, laminowane płyty OSB, aż po metale i tworzywa sztuczne.

Musimy jedynie pamiętać, że farby tego typu nie najlepiej znoszą długą ekspozycję na światło słoneczne, które może doprowadzić do ich blaknięcia. Dlatego też warto wykorzystywać je przede wszystkim w miejscach lekko zacienionych.

Marketingowe zastosowania farb fluorescencyjnych

Marketingowe zastosowanie farb i lakierów fluorescencyjnych jest dzięki temu naprawdę wszechstronne. Możemy za ich pomocą tworzyć znacznie skuteczniejsze reklamy, przyciągające uwagę materiały promocyjne, zadbać o wyróżnienie elementów znajdujących się wewnątrz naszej firmy oraz o wiele, wiele więcej. Nic więc dziwnego, że farby te cieszą się coraz większą popularnością. Poniżej przedstawiamy przykłady marketingowego zastosowania tego rodzaju nowoczesnych farb i lakierów.

Zastosowania farb fluorescencyjnych w marketingu 2

Banery reklamowe

Każdy, kto zajmuje się reklamą zewnętrzną, wie doskonale, że musi być ona widoczna i przykuwać wzrok w mgnieniu oka. Jednym z rozwiązań, które daje taki efekt, są neony. Niestety, nie możemy ich stosować wszędzie. Dlatego też warto wykorzystać farby fluorescencyjne i za ich pomocą stworzyć efektowne banery reklamowe w żywych, intensywnych i czystych kolorach. Jeśli dodatkowo zadbamy o podświetlenie ich lampami UV, możemy mieć pewność, że nasza reklama zawsze będzie doskonale widoczna.

Reklamy w dyskotekach i klubach

Dyskoteki i kluby to miejsca, w których lampy UV wykorzystywane są bardzo często po to, aby nadać efekt białym ubraniom gości i klientów. Warto jednak mieć świadomość, że obecność tego typu lamp może pomóc nam również w promocji lokalu. Wystarczy bowiem, że reklamy tam umiejscowione będą pokryte farbami fluorescencyjnymi bądź fluorescencyjnymi transparentnymi widocznymi tylko pod światłem UV by stosunkowo niedużym kosztem całkowicie odmienić wygląd dyskoteki lub klubu i nadać im niecodziennego wyglądu.

Zastosowania farb fluorescencyjnych w marketingu 3

Home staging

Dziś przesycony rynek nieruchomości sprawia, że aby przyciągnąć potencjalnych klientów musimy wyróżnić się z tłumu. Tym właśnie zajmuje się home staging, czyli odpowiednie przygotowanie nieruchomości tak, żeby efektownie prezentowała się na zdjęciach dodawanych do ogłoszenia czy folderu reklamowego. W tym przypadku również możemy wykorzystać farby fluorescencyjne.

Za ich pomocą możemy podkreślić niektóre elementy mieszkania, nadać mu nowoczesnego wyglądu, ożywić wnętrze. Słowem, ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Doświadczenie osób zajmujących się home stagingiem pokazuje, że wykorzystanie takich farb w mieszkaniach lub lokalach użytkowych przyciąga przede wszystkim osoby młode, które poszukują nowoczesności i niebanalnych rozwiązań.

Zastosowania farb fluorescencyjnych w marketingu 4

Wnętrza sklepów

Prowadzenie sklepu w czasach coraz większej konkurencji i rosnącej popularności e-shoppingu to nie lada wyzwanie. Warto więc zadbać o to, by nasz sklep wyróżniał się spośród setek podobnych miejsc. Możemy osiągnąć taki efekt właśnie za pomocą nowoczesnych farb fluorescencyjnych. Metod na ich wykorzystanie jest naprawdę sporo.

Pierwsza z nich to pomalowanie nimi ścian lub ich elementów. Drugi – pokrycie takimi lakierami elementów wyposażenia (np. lad sklepowych). Trzeci – wykonanie efektownej reklamy na drzwiach lub baneru, który przyciągnie uwagę klientów. Dzięki temu każdy właściciel sklepu może znaleźć rozwiązanie, które spełni jego oczekiwania.

Materiały promocyjne

W dzisiejszych czasach skuteczna reklama to także materiały promocyjne, które wręczamy potencjalnym klientom. Warto zadbać o to, by one także były wyjątkowe. Zastosowanie pigmentów fluorescencyjnych w produkcji gadżetów takich jak przypinki czy figurki to prosty sposób na wyróżnienie się z tłumu i przykucie uwagi osób, które mogą być zainteresowane naszą ofertą. Zastosowanie farb tego typu może skutecznie wpłynąć na wizerunek naszej firmy i zacząć kreować się jako marka nowoczesna, modna i stylowa.

Samochody

Firmowy samochód to nie tylko przydatne narzędzie pracy, ale również wizytówka firmy. Warto więc zadbać o to, by stanowił naszą reklamę i przykuwał wzrok. W tej kwestii również pomóc mogą nam nowoczesne lakiery fluorescencyjne. Za ich pomocą możemy wykonać wzory, napisy lub inne dekoracyjne elementy. Jeśli jesteśmy odważni lub zależy nam na naprawdę spektakularnym efekcie – postawmy na pomalowanie wszystkich elementów karoserii.

Lakiery fluorescencyjne cechują się wysoką trwałością, dzięki czemu z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w profesjonalnej lakierni. Pamiętajmy jedynie o tym, że zbytnia ekspozycja na światło słoneczne może wpływać na efekt świecenia farby oraz intensywności jej koloru, dlatego też jeśli auto stoi na nasłonecznionym parkingu, należy rozważyć słuszność takiego rozwiązania.

Zastosowania farb fluorescencyjnych w marketingu 5

Meble

Posiadasz lokal gastronomiczny i chcesz, aby prezentował się wyjątkowo? A może zależy ci na tym, by biuro twojej firmy wyglądało oryginalnie? W takim razie użycie farb fluorescencyjnych to doskonały pomysł. Wiemy już oczywiście, że mogą być wykorzystywane do malowania ścian. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy z nas jest gotowy na tak duże, widoczne efekty. Czasem zależy nam bowiem jedynie na intensywnych, kolorystycznych akcentach. Dlatego też wykorzystajmy te farby do pomalowania nimi mebli lub ich elementów. Farby te możemy z powodzeniem nanosić zarówno za pomocą wałeczka, jak i pędzla, dlatego pokrycie nimi drewna lub płyt, z których wykonywane są meble, nie stanowi żadnego problemu.

Obuwie

Elementy garderoby również mogą pomóc w działaniach promocyjnych. Dlatego warto się wyróżnić. Lakiery fluorescencyjne mogą pomóc nam np. odmienić wygląd obuwia pracowników. Bardzo często również zdarza się tak, że pigmenty fluorescencyjne wykorzystywane są już na etapie produkcji obuwia lub innych elementów garderoby, dzięki czemu osiągnięcie spektakularnego efektu jest znacznie bardziej trwałe.

SPLinx – producent farb fluorescencyjnych

Wiemy już, że farby fluorescencyjne to rozwiązanie, które może pomóc nam w szeroko zakrojonych działaniach marketingowych oraz reklamowych. Nadanie wyrazistych akcentów wnętrza, reklamom, banerom oraz materiałom promocyjnym to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy wyróżnić się z tłumu.

Nie da się jednak ukryć, że efekt taki możemy osiągnąć jedynie wykorzystując najwyższej jakości produkty. Warto więc zainteresować się ofertą firmy SPLinx, która oferuje swoim klientom farby, lakiery oraz pigmenty fluorescencyjne (http://splinx.pl/oferta/farby-przemyslowe/fluorescencyjne/), które cechuje wydajność oraz łatwość nakładania na różnego rodzaju powierzchnie. Przystępne ceny i fachowe doradztwo to gwarancja zadowolenia i skutecznych efektów. Ofertę firmy znajdziesz na stronie producenta farb fluorescencyjncyh http://splinx.pl/.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry