Zbieraj pieniądze na koncie oszczędnościowym – to się opłaca!

Dobrze wiesz, że w dzisiejszych czasach posiadanie oszczędności jest koniecznie. Nic więc dziwnego, że od dłuższego czasu zastanawiasz się nad jak najkorzystniejszym ich ulokowaniem. To naturalne, że chcesz, by pieniądze, które posiadasz, pracowały na siebie. Jeśli zatem nie jesteś maklerem giełdowym i niekoniecznie zajmujesz się nieruchomościami, być może powinieneś bliżej przyjrzeć się produktom bankowym takim jak konta oszczędnościowe? Aby dowiedzieć się więcej na ich temat, zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem, który przygotowaliśmy dla czytelników takich jak Ty!

Dlaczego warto zakładać konto oszczędnościowe?

money-494163_960_720Konto oszczędnościowe to Twoje zabezpieczenie na przyszłość. Podobnie jak lokata bankowa, jest ono zdecydowanie bezpieczniejsze niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Zanim jednak wypełnisz wniosek o jego otworzenie zastanów się dobrze i przemyśl wszystkie za i przeciw. Musisz bowiem pamiętać, że produkty te (konto oszczędnościowe i lokata bankowa) mocno się od siebie różnią. Przede wszystkim tym, że konta oszczędnościowe mają zmienne oprocentowanie, więc jego wysokość może w przyszłości ulec zmianie. Już zrezygnowałeś z tej opcji? Zbyt wcześnie się poddajesz! Pamiętaj, że obok lokat, konta oszczędnościowe są najbezpieczniejszą formą zbierania kapitału, która jednocześnie daje Ci możliwość dostępu do gromadzonych środków przez cały czas, o czym w dalszej części materiału.

Wady i zalety kont oszczędnościowych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ogromnym plusem kont oszczędnościowych jest płynność finansowa, której nie dają lokaty. W kontraście do tego zestawić jednak należy niższe oprocentowanie i dość duże prawdopodobieństwo obniżenia oprocentowania. Jeśli więc wahasz się między lokatą a kontem oszczędnościowym, odpowiedz sobie w pierwszej kolejności na pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze: procent czy płynność finansowa i swobodne dysponowanie kapitałem. W przypadku kont oszczędnościowych w każdej chwili możesz bowiem wypłacić i przenieść na inną inwestycję bez ponoszenia jakichkolwiek strat finansowych, jak to się często dzieje w przypadku przedwczesnego zerwania lokaty.

Które konto oszczędnościowe wybrać

Podjąłeś decyzję o koncie oszczędnościowym? Świetnie! Możesz więc zacząć przeglądać oferty różnych banków, w tym https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/konta-osobiste/konto-oszczednosciowe, by następnie złożyć wniosek. Podczas zestawiania oferty różnych placówek zwracaj uwagę na aktualną wysokość oprocentowania (im wyższe, tym więcej zarobisz), a także na to, jakie są warunki otwarcia danego typu rachunku (w większości banków związane jest to z posiadaniem konta osobistego – wtedy dołączenie oszczędnościowego jest już bezpłatne) i częstotliwość kapitalizacji odsetek (im częściej dopisywane do rachunku, tym lepiej). Taka wiedza powinna Ci pomóc podjąć właściwą decyzję.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry