Zdobądź tytuł Mistrza Polski w Programowaniu

W dniach od 8 do 15 grudnia br. odbędą się III Internetowe Mistrzostwa Polski w Programowaniu. Celem zawodów jest propagowanie idei programowania, doskonalenie umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych oraz upowszechnianie wiedzy o pracy działów IT oraz zadań przed jakimi stają informatycy. Organizatorem Mistrzostw jest lider rynku rozwiązań informatycznych – firma Asseco Business Solutions.

– W roku ubiegłym w zawodach wzięło udział ponad 1000 uczestników, którzy przesłali do oceny ponad 10 tys. programów. Ze względu na otwarty charakter mistrzostw, brak ograniczenia wiekowego oraz geograficznego, liczba uczestników stale rośnie. Mamy nadzieję, że i tegoroczne zawody przyciągną znaczną liczbę zainteresowanych – mówi Maciej Maniecki, wiceprezes Asseco Business Solutions.

Zawody OPSSesja (OPSS – Online Problems Solving Systems) są organizowane od 2005 roku. Ich rosnąca popularność sprawiła, że jesienią 2006 r. konkurs zyskał miano Internetowych Mistrzostw Polski w Programowaniu. W projekcie udział wzięło 1336 uczestników z całej Polski. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest firma Safo z Lublina, która w 2007 r. połączyła się z Asseco Business Solutions.

Zawody przeznaczone są dla uczestników w każdym wieku, bez względu na miejsce zamieszkania, którzy zarejestrują się za pomocą formularza online znajdującego na stronie www zawodów (opss.safo.biz).

– Wysoki poziom rozwiązywanych zadań oraz zacięta konkurencja miedzy uczestnikami uświadamia potencjał, jaki tkwi często w młodych osobach. Chcemy dać im możliwość nie tylko ćwiczenia i doskonalenia swoich umiejętności, ale także zdobycia kontaktów z ludźmi, którzy być może w przyszłości okażą się ich pracodawcami – dodaje wiceprezes Maniecki.

III edycja Internetowych Mistrzostw Polski w Programowaniu rozpocznie się 8 grudnia br. i będzie podzielona na pięć części. W każdej z nich zostanie przedstawione kilka zadań do rozwiązania. Uczestnicy mogą przesyłać swoje rozwiązania w programach Pascal, C lub C++, które następnie są weryfikowane przez system i oceniane w skali od 1 do 20. Im większa ilość punktów, tym wyższa pozycja w rankingu szeregującym uczestników. Oprócz tytułu Mistrza Polski w Programowaniu, zwycięzcy mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody m.in. notebooki.

Oficjalne ogłoszenie wyników zawodów oraz uroczysta gala odbędą się w połowie stycznia 2009.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top