Zima w natarciu – sprawdź korki na Targeo.pl

Po wczorajszych opadach śniegu tysiące samochodów utknęło w wielogodzinnych korkach. Targeo.pl, serwis internetowy pokazujący na żywo mapę korków w całej Polsce, przeżywał prawdziwe oblężenie.

Niektórzy widząc załamanie pogody zaplanowali wcześniejsze wyjście z pracy, żeby zdążyć do domu przed popołudniowym szczytem, ale i to nie na wiele się zdało. Warszawa dosłownie stanęła w korkach już około godziny
15-tej. W Łodzi, Wrocławiu i innych zasypanych śniegiem miastach – nie było lepiej.

Zmiany sytuacji można było na bieżąco obserwować w internecie na mapie Targeo Traffic oraz w telefonach komórkowych dzięki mobilnej wersji serwisu – www.mTraffic.pl. Dane o prędkościach są zbierane między innymi z ponad 80 tysięcy pojazdów wyposażonych w urządzenia do monitoringu GPS, a także od użytkowników nawigacji AutoMapa z włączoną funkcja AM Traffic. Targeo przetwarza dane w czasie rzeczywistym na interaktywną mapę prędkości. Kolor czarny oznacza na mapie prędkość poniżej 8km/h.

Zima w natarciu – sprawdź korki na Targeo.pl 1
sytuacja drogowa w Warszawie, 29.11, godzina 17:00

Wczoraj między godziną 15 a 21 praktycznie wszystkie główne warszawskie drogi były na mapie Targeo Traffic oznaczone kolorem czarnym. To największe korki od początku pomiarów ruchu, które są realizowane przez Targeo.pl od ponad dwóch lat.

Dzięki serwisowi mTraffic.pl, kierowcy stojący w korkach mogli w telefonie komórkowym obejrzeć mapę zakorkowania, ale konstruktywnym wyjściem mogło być wówczas tylko zaparkowanie samochodu i skorzystanie z tramwaju lub metra. Ci, którzy nie wyszli jeszcze z pracy mogli czekać na poprawę sytuacji obserwując zmiany na mapie Targeo.pl, ale w praktyce oznaczało to powrót do domu nie wcześniej niż o 22.

Serwis Targeo Traffic zanotował wczoraj rekordową oglądalność – ponad milion odsłon i 130 tysięcy unikalnych użytkowników w ciągu jednego dnia, a serwis mobilny mTraffic.pl był wczoraj oglądany ponad 100 tysięcy razy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top