Zlecamy.pl: pomysłów na komercjalizację serwisu z ogłoszeniami lokalnymi jest wiele

Czy Zlecamy.pl ma szansę konkurować z Oferia.pl na rynku serwisów lokalnych? Twórcy nowego startupu wierzą, że tak i chcą przekonać użytkowników darmowymi usługami i prostotą.

Jak opiszecie swój projekt w 100 słowach?

Zlecamy.pl to wygodny, uproszczony do minimum „formalności” serwis zleceń lokalnych. Naszą ideą jest zlecanie usług w sąsiedztwie i tym chcemy przyciągnąć nowych użytkowników. W dzisiejszych czasach, gdy każdy jest zabiegany i musi szybko załatwić swoje sprawy, serwis Zlecamy.pl przychodzi z pomocą. Kran przecieka lub potrzebujesz porady prawnej? W serwisie Zlecamy.pl możesz dodać zlecenie i czekać, aż fachowcy sami się do Ciebie zgłoszą. Wybierasz zwycięzcę i wystawiacie między sobą opinie po wykonaniu usługi. Prosto, szybko i wygodnie. A co najważniejsze, całkowicie bezpłatnie!

zlecamy

Skąd pomysł?

Kilka lat temu zajmowaliśmy się wykonywaniem usług w których duże znaczenie miał koszt dojazdu, gdyż stanowił spory procent ceny samej usługi. Od tamtego momentu minęło już sporo czasu, a my zaprzestaliśmy wykonywania wspomnianych usług. Po wielkich sukcesach lokalnych serwisów ogłoszeniowych (głównie OLX) uznaliśmy, że nadszedł najwyższy czas na uruchomienie lokalnego serwisu zleceń. Dlatego też szukając zleceń w serwisie Zlecamy.pl mamy możliwość ustalenia zakresu odległości w kilometrach od dowolnego miesca. To pozwala pominąć zlecenia, które stają się przy wysokim koszcie dojazdu nieopłacalne lub niekonkurencyjne.

Jak wygląda Wasz zespół? W jakim stopniu korzystacie z usług firm zewnętrznych?

[pullquote type=”right”]W chwili obecnej serwis jest całkowicie darmowy, lecz pomysłów na jego komercjalizację jest wiele[/pullquote]Zespół liczy dwie osoby: Mariusza Angielskiego – programistę, specjalistę od serwerów oraz Alicję Dziurowicz – specjalistę usability, UI oraz kontaktu biznesowego. Korzystamy dorywczo z usług grafików. Generalnie mamy spore doświadczenie w prowadzeniu serwisów internetowych. Nie jest to pierwszy nasz startup, a samym tworzeniem stron internetowych zajmujemy się od ponad 10 lat.

Co jest Waszym atutem? Jaki problem rozwiązujecie?

Tak jak pisaliśmy wyżej, chodzi o brak czasu ludzi młodych wchodzących w dorosłe życie. Zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi fachowe pojawia się co najmniej kilka razy w roku. Na pewno, gdy zepsuje się samochód ;)

Kto jest Waszą najważniejszą konkurencją? Jakie widzicie bariery w rozwijaniu Waszego projektu?

[pullquote type=”right”]Najbliższe pół roku to ciągłe inwestycje w reklamę oraz pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. [/pullquote]Sprawa wygląda tak, że na rynku istnieje kilka serwisów podobnych do Zlecamy.pl – jednakże oceniamy te projekty jako słabe. Najważniejszy konkurent Oferia.pl został niedawno przejęty przez Leroy Merlin Polsla Sp. z o.o. Serwis ten jednakże jest już nieco leciwy i Grupa Allegro Sp. z o.o., będąca wcześniej właścicielem, nigdy nie przykładała do niego ręki, zawsze stawiając na pierwszym miejscu serwis Allegro. Naszym zdaniem to był błąd i chcemy to wykorzystać, gdyż wejście np. w rynek aukcji internetowych jest o wiele, wiele trudniejsze w chwili obecnej.

Czy szukacie partnera, który pomógłby rozwijać projekt?

Właśnie jesteśmy na etapie poszukiwania dobrych reklamodawców oraz inwestorów, którzy chcieli by wykorzystać niszę jaką niewątpliwie jest zlecenia usług przez internet.

Jaki macie model biznesowy i do kogo chcecie docierać?

W chwili obecnej serwis jest całkowicie darmowy, lecz pomysłów na jego komercjalizację jest wiele. Na pewno będą dostępne płatne opcje promowania swoich zleceń. Póki co należy się skupić na promocji serwisu, aby znaleźli się użytkownicy chcący z niego korzystać. Gdy jest ruch na stronie, dowolnej, zawsze można zarobić na wiele sposobów. Mamy tutaj wieloletnie doświadczenie.

Jak definiujecie swój cel biznesowy na najbliższe pół roku?

Najbliższe pół roku to ciągłe inwestycje w reklamę oraz pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Szukamy poważnego inwestora z którym możemy założyć spółkę i rozpocząć porządną kampanię reklamową. Mamy kilka asów marketingowych w rękawie, ale nie chcemy więcej zdradzać na chwilę obecną.

Jakie są Wasze plany rozwojowe?

Przede wszystkim podążanie za potrzebami użytkowników, dbanie o jakość wykonywanych usług i honorowanie użytkowników (Wykonawców) odpowiednimi oznaczeniami.

Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojego projektu na łamach e-biznes.pl w ramach cyklu „Pokaż swój #startup” zapraszamy do wypełnienia formularza na e-biznes.pl/startup.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry