Znak CE – kto pomoże Tobie w tym zakresie?

Szukasz pomocy w zakresie znaku CE oznaczającego zgodność europejską (skrót słów CONFORMITE EUROPEENNE – z języka francuskiego), który dotyczy ponad 40% wyrobów produkowanych na Europejskim Obszarze Gospodarczym? Lista instytucji, które powinny pomóc Tobie w sprawie znaku CE:

Znak CE – kto pomoże Tobie w tym zakresie? 1

Znak CE – Instytucje, który powinny udzielić pomocy jednak nie będziesz usatysfakcjonowany z ich usług:

– UOKIK czyli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK zawiera dużo podstawowych informacji o znaku CE na swoich stronach internetowych https://www.uokik.gov.pl/pomocne_linki.php oraz pod infolinią informacyjną pod numerem 801 440 220 lub +48 22 290 89 16. Jeśli liczy na rozwiązanie problemu związanego ze znakiem CE przez UOKiK, to się przeliczysz.

– W zakresie znaku CE nie ma co liczyć na organy nadzoru rynku a w szczególności inspektorów nadzoru budowlanego, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Inspekcję Handlową, Państwową Inspekcję Pracy i inne.

Znak CE – Instytucje, które zaskoczą niezwykle wysokim poziomem kompetencji:

+ Infolinia Europejskiego Punktu Konsultacyjnego ds. Znaku CE. Infolinia działa w zakresie wszystkich dyrektyw Nowego Podejścia i rozporządzeń związanych ze znakiem CE i znakiem budowlanym B. Infolinia działa w dni robocze w godzinach 8:15 do 15:45. Numer infolinii EPK – telefon +48 735 790 790. Infolinia obsługiwana przez kilkunastu świetnych specjalistów, na co dzień związanych z branżą oznakowania CE. Infolinia jest na pewno narzędziem godnym polecenia.

Znak CE – kto pomoże Tobie w tym zakresie? 2

Rysunek 1 Znak CE – Infolinia Europejski Punk Konsultacyjny do spraw Znaku CE – INFOLINIA CE – telefon +48 735 790 790.

+ Portal www.oznaczenie-ce.pl. Portal prowadzony przez Fundację Promocji Innowacji. Portal odegrał ogromną w kwestii informacyjnej związanej ze znakiem CE w latach 2004 – 2012. Nadal znajdziecie Państwo dam wiele pomocnych informacji. Należy zwrócić uwagę, że niestety wiele informacji zawartych na stronach straciło swoja ważność.

+ Blog www.ce-budownictwo.pl Ciągle rozwijany blog o oznaczeniu CE i znaku budowlanym B dla wyrobów budowalnych. Na blogu znajdziecie Państwo wiele informacji na temat rozporządzenia 305/2011 czyli tak zwanego CPR dotyczącego znaku CE, oraz przepisów krajowych dotyczących znaku budowlanego B. Jako źródło informacji strona jest z cała pewnością godna polecenia.

+ Blog www.ce-maszyny.pl Ciągle uaktualniany blog dotyczący oznakowania CE dla maszyn i urządzeń. Blog porusza tematykę dyrektywy maszynowej 2006/42/WE, dyrektywy niskonapięciowej 2014/35/UE oraz dyrektywy kompatybilności elektromagnetycznej 2014/30/UE. Blog jest godny polecenia.

+ Blog www.ce-poradnik.pl Ciągle aktualny blog w sprawie wszystkich dyrektyw Nowego Podejścia i rozporządzeń związanych ze znakowaniem CE. Na blogu zamieszczono sprawdzone i pomocne informacje.

+ Strona www.ce-polska.pl Strona największej firmy zajmującej się oznakowaniem CE w Polsce. Na stronie znajdują się poradniki – https://www.ce-polska.pl/poradniki-znak-ce , zbiory przepisów zasadniczych – https://www.ce-polska.pl/dyrektywy-nowego-podejscia-znak-ce , wzory dokumentów – https://www.ce-polska.pl/deklaracja-zgodnosci , słowniki pojęć – https://www.ce-polska.pl/slownik-znak-ce Centrum Certyfikacji CECE-Polska prowadzi także bezpłatną infolinię oznakowania CE – infolinia tel. +48 61 830 81 81. Z cała pewnością najlepiej przygotowany i godny polecenia serwis internetowy w sprawie oznakowania CE.

Artykuł przygotował:

Jędrzej Borowiak

15.10.2019

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry