Źródła popularności krakowskich centrów kongresowych

Kraków staje się powoli stolicą kongresów i konferencji, dorównując pod względem liczby organizowanych wydarzeń samej stolicy Polski – Warszawie. Dlaczego w największym mieście województwa małopolskiego powstaje tak wiele obiektów organizujących kongresy, które są stale zapełnianie?

Ważny ośrodek naukowy

Z pewnością Kraków należy uznać za jeden z najważniejszych ośrodków naukowych w kraju, zwłaszcza w dziedzinach: medycyny, nauk technicznych oraz ekonomii. W mieście działa renomowany Szpital Uniwersytecki, a pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej stale publikują przełomowe wyniki badań. Stąd też, kiedy organizuje się w tym mieście zloty specjalistów, centrum kongresowe Kraków nigdy nie świeci pustkami.

Miasto studentów

Źródła popularności krakowskich centrów kongresowych 1Kraków może się pochwalić ogromną liczbą studentów, przyjeżdżających tu z całej Małopolski oraz innych części kraju. Są oni częstymi uczestnikami rozmaitych konferencji oraz kursów organizowanych w salach konferencyjnych centrów kongresowych.

Warto w tym miejscu wspomnieć o Collegium Medicum przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Według wszelkich dostępnych danych, studia medyczne prowadzone w tej placówce należy zaliczyć najlepszych w Polsce. Świadczy to o obecności w mieście wielu lekarzy najwyższej klasy, którzy chętnie biorą czynny udział w kongresach. Podobnie wygląda sytuacja z naukami technicznymi, wśród których prym w Krakowie wiedzie Akademia Górniczo-Hutnicza. Jak wspomniano, uczelnia ta posiada doskonałe zaplecze badawcze. Warto wspomnieć także o tysiącach uczęszczających tam, głodnych wiedzy studentach, tłumnie biorących udział w wydarzeniach organizowanych przez centrum kongresowe Kraków.

Przyciągająca moc Krakowa

Abstrahując od konferencji i kongresów, Kraków jest po prostu miastem, które przyciąga ludzi z całego kraju i zagranicy. Wspaniała historia, mnóstwo zabytków oraz doskonale rozwinięta infrastruktura rozrywkowa to dodatkowa motywacja, aby przyjechać do stolicy Małopolski. Właśnie te argumenty przekonują wielu potencjalnych uczestników kongresów, którzy być może nie zjawiliby się na nich, jeśli mieliby odwiedzić inną miejscowość.

Kongres w EXPO

Z pewnością ze względu na podwyższenie prestiżu wydarzenia, na miejsce jego organizacji warto wybrać ceniony, renomowany obiekt taki jak duże i znane centrum kongresowe EXPO Kraków. Ten stosunkowo młody ośrodek istnieje dopiero od kilku lat, jednak już dziś jest dobrze rozpoznawalny w Polsce, a nawet poza jej granicami. EXPO Kraków cechuje olbrzymia przestrzeń, tworzona przez różnej wielkości sale konferencyjne i kongresowe, nowoczesne wyposażenie, a także imponująca infrastruktura zewnętrzna. Na uwagę zasługuje też świetna lokalizacja, gdyż EXPO znajduje się odpowiednio daleko od centrum, aby ominąć korki uliczne oraz wystarczająco blisko, aby po zakończeniu kongresu w krótkim czasie dotrzeć do Rynku Głównego lub dworca.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top