Zynga chce mieć wyłączność na „ville”

Firma Zynga, producent bardzo popularnych gier społecznościowych, złożyła wniosek o uznanie praw do znaku handlowego „ville” w Europie. Czy będzie jedynym dysponentem produkcji wykorzystujących „ville” w nazwie?

Zynga złożyła w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, jednostce Unii Europejskiej odpowiedzialnej za rejestrację wspólnotowych znaków towarowych i wspólnotowych wzorów przemysłowych wniosek dotyczący znaku handlowego „ville”. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, Zynga zyska potwierdzenie praw do „ville” na terenie całej UE.

Zynga chce mieć wyłączność na „ville” 1Próba zabezpieczenia „ville” wynika wprost z popularności gier firmy takich jak Farmville czy CityVille. Powstaje coraz więcej aplikacji, które chcą skorzystać z ich sukcesu. Zynga chce z pewnością chronić linię swoich produktów wykorzystujących słowo „ville”.

W styczniu Zynga wysłała dość ostry list do amerykańskiej firmy, która pracowała nad grą Blingville, oskarżając ją o naruszenie praw do „ville” właśnie. W odpowiedzi na list firma pozwała twórców Farmville do sądu. Zynga nie posiada bowiem oficjalnego potwierdzenia swoich praw do słowa „ville” i nie złożyła stosownego wniosku w USA.

Czy Zynga stanie się jedynym dysponentem produkcji wykorzystujących „ville” w nazwie? Trudno obecnie powiedzieć. Jak jednak widać ma podobne ambicje jak twórcy Facebooka, którym często się wydaje, że mają wyłączne prawo do domen ze słowami „face” lub „book”.

[Za: Fusible]

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry