Dla lepszych efektów

Podstawą funkcjonowania firmy w dobie globalizacji jest komunikacja na odpowiednim poziomie. Od wielu dziesięcioleci podstawowym językiem komunikacji pomiędzy firmami z różnych krajów jest język angielski. Nie jest to jednak język literacki, czy też potoczny, z którym można się spotkać na ulicach Londynu czy innego miasta angielskiego.

 To specyficzna forma pełna neologizmów oraz technicznych zwrotów charakterystycznych dla prowadzonej działalności. Ta nowa forma języka angielskiego to Business English. Angielski w formie biznesowej nie jest językiem jednorodnym. Można mówić wręcz, że każda profesja ma swój Business English, w każdej dziedzinie jest używane inne specyficzne słownictwo niespotykane w innych zawodach. Inaczej będą się odzywali prawnicy, inaczej lekarze innego słownictwa będą używali specjaliści z branży motoryzacyjnej. To naturalny podział, jednak rodzi to nieco kłopotów dla osób, które takie szkolenia przeprowadzają.

Dla każdego coś innego.

Dla lepszych efektów 1Nauka języka biznesowego powinna się rozpocząć od wybrania odpowiedniej dla siebie szkoły językowej. Nie jest ich mało, w samej stolicy wyszukując business English warszawa można otrzymać co najmniej kilkanaście jeśli nie więcej ofert prowadzenia szkolenia. Problem jest w tym, by wybrać taką, która będzie najlepsza. Najlepsza to nie znaczy najtańsza, ale taka, która będzie posiadała program najbardziej odpowiadający profilowi firmy. Jak już wcześniej wspomniałem, nie ma bowiem jednego angielskiego biznesowego, ale tak naprawdę w każdej branży ten język się nieco różni. Najlepsze szkoły mają opracowane programy, które można dopasować do większości branż na naszym rynku – doradza Pan Piotr z firmy https://www.maximizing.com.pl/. Pracodawcy mają często zagwozdkę – czy inwestować w doświadczonego pracownika i uczyć go angielskiego biznesowego, a może zatrudnić już przeszkolonego. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, ale z reguły angielski biznesowy to nie jedyna umiejętność, którą powinien posiadać pracownik. Doświadczenie jest zaletą, którą nie zdobywa się łatwo.

Nauka nie jest trudna.

Nauka angielskiego biznesowego nie jest trudna. Jak twierdzą eksperci z jednej ze szkół oferujących business English, można się nauczyć tego języka od podstaw. A co ważniejsze taka nauka jest bardziej efektywna, gdyż z pracuje się z uczniem od początku bez żadnych naleciałości. Nauka osób, które już nabyły pewną wiedzę z zakresu języka angielskiego polega głównie na szlifowaniu umiejętności z zakresu czytania, swobodnej rozmowy oraz pisania, jednak w kontekście wykonywanych czynności zawodowych. Warto się uczyć business English.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top