Do czego służy piła japońska?

Fascynacja egzotyką dotyczy wielu aspektów naszego życia Niewiele osób wie, że również obróbka drewna czerpie inspiracje z kraju kwitnącej wiśni. Wschodnia kultura fascynuje nas swoim zorganizowaniem i precyzją, dlatego piły japońskie kojarzone są z narzędziem doskonałym do wykonywania rękodzieła z zaangażowaniem i pasją.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych modeli, które pomogą w uzyskaniu spektakularnych efektów w czasie obróbki drewna.

Piły japońskie zwane nokogiri mają dojść charakterystyczny wygląd i kształt. Zęby wycięte są w taki sposób , by osoba zajmująca się obróbką drewna mogła piłę pociągać, a nie w sposób standardowy pchać. Nie ma jasnych źródeł, które wytłumaczyłyby takie ułożenie zębów i wyglądu piły. Mimo wszystko istnieje wiele pradawnych wierzeń, a jedno z nich dotyczy pozycji w jakiej pracował japoński stolarz, które mają tłumaczyć wygląd tego narzędzia. Praca na podłodze w pozycji przykuca uniemożliwiała swobodne poruszanie piłą w standardowy sposób, stąd rozwiązanie, które miało ułatwić codzienne obowiązki.

Do czego służy piła japońska? 1Jakie są zalety używania piły japońskiej?

Brzeszczot został wykonany z niezwykle cienkiego materiału – białej stali papierowej. Używając tego typu piły będziesz odczuwać istotne różnice w napięciu, a tym samym cieńszym i bardziej czystym ruchu. Ponadto, ciągnąc naprężony brzeszczot unikniesz typowych skaleczeń.

Najpopularniejsze rodzaje piły japońskiej

Kobiki – duża i w świetnych proporcjach. Ma wygięty uchwyt, a to pozwala ciągnąć piłę z większą siłą przy wykorzystaniu potencjału obu rąk. Wykonana z wysokiej jakości białej stali papierowej charakteryzuje się ponadprzeciętną żywotnością. Brzeszczot prostowany ręcznie poprzez klepanie i grawerowanie to najdoskonalsza jakość i precyzja, która gwarantuje wyjątkowo płynne cięcie bez tarcia i wysoką stabilność.

Ryoba – z zębami umiejscowionymi na obu stronach ostrza umożliwia cięcie obustronne do rozcinania wzdłuż i w poprzek. Możliwy jest również wybór piły z zębami, które w sposób efektywny poradzą sobie z rozcinaniem drewna miękkiego, np. iglastego, a z drugiej do twardego. Cechą charakterystyczną Ryoba są nieco cieńsze ostrza umiejscowione na środku piły, co gwarantuje jeszcze lepszą precyzję i efektywną pracę.

Dozuki – piła o typologii kataba ze wzmocnionym grzbietem, który gwarantuje wyjątkowo proste i precyzyjne cięcie. Ogranicza głębokość cięcia. To jedna z najchętniej wybieranych pił japońskich, niezależnie od twardości drewna. Ostrze o takiej samej grubości na całej szerokości gwarantuje wyjątkową precyzję, która jest znakiem rozpoznawczym dla japońskiej doskonałości. W zestawie z kątomierzem efekt pracy nad danym surowcem będzie doskonały.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top