Faktoring sposobem na utrzymanie płynności przez firmy transportowe

Jeśli prowadzisz firmę transportową, z pewnością wiesz, że zachowanie płynności finansowej nie jest proste, tym bardziej jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności. Jak możesz poradzić sobie w takiej sytuacji? Sprawdź faktoring!

Faktoring sposobem na utrzymanie płynności przez firmy transportowe 1

Odroczone terminy płatności to norma w wielu branżach. Są skuteczne sposoby, które pozwalają na uzyskanie koniecznych do kontynuowania działalności środków niemalże od ręki. Mowa oczywiście o faktoringu.

Płynności finansowa vs. firma transportowa

Jako przedsiębiorca z branży transportowej musisz mierzyć się z wysokimi kosztami prowadzenia działalności i nieplanowanymi zdarzeniami (np. naprawami czy kolizjami), które z jednej strony wpływają na twój wynik finansowy, z drugiej istotnie utrudniają planowanie i dotrzymywanie warunków podpisanych kontraktów. To z kolei może powodować naliczenie kar umownych. Niezwykle istotne w przypadku firm transportowych jest więc posiadanie odpowiednio dużego kapitału obrotowego. Jego zgromadzenie i utrzymanie na odpowiednio wysokim poziomie jest jednak trudne, ponieważ standardem w tej branży są płatności odroczone w czasie nawet o 3 miesiące.

Jak skutecznie zarządzać płynnością finansową przedsiębiorstwa transportowego? Konieczne jest jej bieżące monitorowanie i prognozowanie na kilka miesięcy w przód. Z uwagi na fakt, że nie masz możliwości przewidzenia ewentualnych opóźnień spływu należności czy też bankructwa kontrahenta, warto, abyś zapoznał się z ofertą usług finansowych, po które możesz sięgnąć w trudnej sytuacji. Produktem pierwszego wyboru dla wielu przedsiębiorców jest kredyt bankowy czy pożyczka, jednak o wiele wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest faktoring.

Działasz w transporcie? Oto dlaczego faktoring jest dla ciebie!

Coraz większe zainteresowanie firm transportowych faktoringiem wynika z wielu czynników. Po pierwsze z faktoringu można skorzystać szybko – dopełnienie formalności przy podpisywaniu umowy z faktorem może trwać nawet kilkanaście minut. A po uzyskaniu limitu faktoringowego zamienić faktury na gotówkę można już w 5 minut! Co więcej, skorzystanie z usługi faktoringu nie wymaga poręczeń majątkowych, nie wpływa też na zdolność kredytową. Konkretną ofertę faktoringu możesz sprawdzić np. na stronie https://nfg.pl/branze/faktoring-dla-transportu.

Dokonując cesji należności z nieprzeterminowanych faktur z odroczonym terminem płatności, otrzymasz niezbędne środki na kontynuowanie działalności, ale też pozbawisz się obowiązku monitorowania spływu należności, podejmowania działań windykacyjnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również faktoring cichy, który polega na cesji wierzytelności, ale bez informowania o tym fakcie drugiej strony umowy, czyli twojego klienta, któremu wystawiłeś fakturę. Jest to wprawdzie droższa opcja finansowania od faktoringu jawnego, ale pozwala na utrzymanie pozytywnych relacji z kontrahentami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry