Ile kosztuje wynajem kontenerów biurowych?

Kontener biurowy może z powodzeniem zastąpić tradycyjny lokal, jeśli warunki nie pozwalają na jego stworzenie. To rozwiązanie doceniają szczególnie przedsiębiorcy, którzy muszą stworzyć miejsce do pracy o charakterze tymczasowym, a budowa stacjonarnego obiektu lub wynajem po prostu się nie opłacają. Wynajem kontenera biurowego jest zwykle przystępny cenowo, a i wybór wariantów wyposażenia jest dość szeroki.

Ile kosztuje wynajem kontenerów biurowych? 1

Kontener biurowy, czyli jaki?

Kontenery to obiekty, które często można zobaczyć na placach budowy czy na terenie imprezy plenerowej. Mogą pełnić różne funkcje – od sanitarnej po biurową. Takie obiekty wykorzystywane w celach administracyjnych mogą stanowić doskonałą, tanią, a przy tym bardzo elastyczną alternatywę dla tradycyjnego, stacjonarnego biura.

Szczególnie dużą popularnością cieszy się wynajem kontenerów biurowych. Dzięki takiej umowie można dopasować wygląd mobilnego biura i jego wyposażenie nawet do dynamicznie zmieniających się potrzeb przedsiębiorcy. Taka konstrukcja ma zwykle prosty, standardowy kształt. W ten sposób producenci kontenerów chcą ułatwić klientom zarówno posadowienie obiektu nawet na wymagającym terenie, jak i sam transport.

Jakie są zalety biura w kontenerze?

Największą zaletą biura kontenerowego jest jego mobilność. Przy niedużym wysiłku i kosztach możesz przenosić taki obiekt np. z miejsca jednej inwestycji do drugiej. Poza tym montaż i posadowienie kontenera przebiegają równie szybko i zwykle bez komplikacji. Od razu po jego postawieniu na gruncie można rozpocząć pracę i to niezależnie od pory roku.

Kontenery biurowe produkuje się bowiem z myślą o odporności na opady, wiatr czy promieniowanie UV. Poza tym kontener biurowy może być dodatkowo wyposażony w system klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewanie. Dzięki temu jego użytkownicy będą pracować w komfortowych warunkach.

Jeśli natomiast martwisz się, że zaaranżowane w ten sposób biuro nie będzie wystarczająco reprezentacyjne wobec Twoich klientów – jest wręcz przeciwnie. Możesz bowiem samodzielnie zadecydować nie tylko o układzie pomieszczeń, ale i wykończeniu kontenera, jego kolorze i standardzie wyposażenia. Twoje tymczasowe biuro może prezentować się więc nowocześnie i elegancko.

Ile kosztuje wynajem kontenera pod biuro?

Na koszt takiej usługi wpływa wiele czynników, dlatego dostawcy kontenerów często proponują klientowi indywidualną wycenę. Dzięki temu mają pewność, że ich oferta odpowie na konkretne potrzeby i będzie akceptowalna cenowo.

Na koszt wynajmu biurowego kontenera wpływają:

  • okres trwania umowy,
  • wielkość obiektu,
  • standard wykończenia (np. wysokiej jakości trwałe materiały, jeśli z konstrukcji będzie korzystać dużo osób),
  • lokalizacja,
  • przyłączenia (np. prąd).

Uśredniony miesięczny koszt wynajmu kontenera może wynieść ok. 300-400 zł. Wszystko zależy jednak od konkretnego zamówienia.

Kto najbardziej doceni biuro w kontenerze?

Kontener-biuro to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, jeśli szukasz pomysłu na tymczasowe biuro. Przyda się, gdy chcesz sprzedawać mieszkania tuż przy powstającej inwestycji mieszkaniowej, ale również na placu budowy jako przestrzeń administracyjna. Z takiego rozwiązania korzystają także przedsiębiorcy, którzy borykają się z awarią w swoim biurze stacjonarnym. Wynajmując kontener, mogą zachować płynność pracy i stworzyć swoim podwładnym wygodne warunki do wykonywania swoich obowiązków.

Co ważne, kontenery biurowe to z zasady obiekty całoroczne za sprawą systemu wentylacji czy możliwości wyposażenia w grzejniki elektryczne. Jeśli jest taka potrzeba, możesz wyznaczyć także miejsce na toaletę czy łazienkę. Wówczas nie będzie konieczności wynajmowania kontenera sanitarnego osobno.

Jeżeli potrzebujesz przestrzeni biurowej tylko okresowo, wynajem kontenera będzie elastycznym i przystępnym cenowo rozwiązaniem. Umowa najmu nie oznacza, że nie możesz mieć wpływu na wygląd obiektu. Wręcz przeciwnie! Na rynku znajdziesz szereg wariantów, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top