Innowacyjnie w Inkubatorze (art. spons.)

„Inkubator Innowacji” to nowy projekt realizowany przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, w którym 10 najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć otrzyma dofinansowanie o łącznej kwocie 5,9 mln zł.

Innowacyjnie w Inkubatorze (art. spons.) 1Projekt „Inkubator Innowacji” skierowany jest do osób, które mają pomysł na innowacyjny i dochodowy biznes. Dla pomysłodawców przewidziane zostało wsparcie finansowe, oraz merytoryczne, w tym stworzenie biznesplanu, przeprowadzenie analiz rynkowych, studiów wykonalności oraz doradztwo ogólne i specjalistyczne. W najlepsze pomysły PAIP zainwestuje nawet do 800 000 złotych obejmując udziały w spółce celowej.

Realizując projekt współpracujemy z najlepszymi ekspertami, a naszym celem jest zaoferowanie pomysłodawcy finansowania na atrakcyjnych oraz uczciwych warunkach. Wierzymy, że nasze doświadczenie i wiedza z zakresu wspierania przedsiębiorczości zaprocentuje 10 inwestycjami, które zadowalać będą wszystkie strony umowy inwestycyjnej – mówi Łukasz Parafianowicz odpowiadający za selekcję projektów oraz proces preinkubacji. Z kolei pomysły biznesowe, które znajdą się w projekcie, ale nie zostaną dofinansowane uzyskają profity w formie analiz i doradztwa wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Fundusz, który powstaje w wyniku realizacji projektu, jest odpowiedzią na oczekiwania oraz potrzeby osób rozwijających pomysł na biznes, szczególne taki oparty na unikalnym know-how, czy technologii. To właśnie przedsięwzięcia innowacyjne wymagają dużego wsparcia finansowego, o które bardzo trudno na wczesnym etapie rozwoju, kiedy ryzyko powodzenia przedsięwzięcia jest największe.

Angażując się kapitałowo w projekty, które są zbyt ryzykowne dla anioła biznesu i są na zbyt wczesnym etapie rozwoju dla funduszu venture wypełniana jest więc luka inwestycyjna. Oprócz tego chcemy pokazać, że Inkubator Innowacji może stanowić alternatywę dla działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wejście kapitałowe PAIP z całą pewnością jest lepszą opcją na rozwój biznesu i nie wiąże się z kłopotliwym często procesem przygotowania wniosku o dofinansowanie i jego rozliczenia – kontynuuje Łukasz Parafianowicz.

Projekt „Inkubator Innowacji” realizowany jest od marca 2011 roku przez stowarzyszenie Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, które zostało powołane w 2004 roku. Stowarzyszenie specjalizuje się w projektowaniu nowych metod transferu wiedzy naukowej do środowisk przedsiębiorczych, wspieraniu współpracy przedsiębiorców i inwestorów oraz w promocji innowacji i przedsiębiorczości.
Więcej informacji o projekcie „Inkubator Innowacji” oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie projektu www.inkubator-innowacji.pl.

Innowacyjnie w Inkubatorze (art. spons.) 2

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry