Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu? Dzięki rankingom OC szybko sprawdzisz oferty

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi kupić każdy właściciel samochodu w naszym kraju. Zgodnie z obowiązującym prawem, zakres ubezpieczenia OC w każdej firmie ubezpieczeniowej musi być dokładnie taki sam. Oznacza to, że w praktyce nie ma sensu przepłacać za OC, ponieważ oferowana ochrona zawsze jest jednakowa. Czy najlepsze ubezpieczenie OC jest zarazem najtańsze?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu? Dzięki rankingom OC szybko sprawdzisz oferty 1

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Znalezienie ubezpieczenia OC w chwili obecnej jest wyjątkowo proste. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje obowiązkową polisę OC z takim samym zakresem ochrony, ponieważ jest on dokładnie uregulowany przez obowiązujące prawo. Mowa tutaj o ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Osoba kupująca ubezpieczenie OC bez względu na to, które towarzystwo wybierze, zostanie objęta taką samą ochroną. W przywołanym akcie prawnym nie ma wytycznych dotyczących minimalnych i maksymalnych cen ubezpieczeń, dlatego firmy ubezpieczeniowe mają w tym względzie pełną dowolność. Oznacza to, że zakres polisy OC jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale wysokość składki już nie. A różnice w cenie identycznej polisy są znaczące – od kilkudziesięciu do prawie 2000 zł (źródło https://www.compero.pl/poradnik/ranking-oc).

W dobie powszechnego dostępu do internetu znalezienie atrakcyjnej polisy OC nie jest trudne. W sieci funkcjonują specjalne rankingi OC, dzięki którym bardzo szybko można porównać nawet kilkanaście różnych ofert od rozmaitych firm ubezpieczeniowych, co gwarantuje ogromną oszczędność czasu. Ceną należy kierować się zawsze wtedy, gdy chcemy kupić ubezpieczenie z podstawowym zakresem ochrony. Z kolei, gdy zależy nam na tym, aby za małą dopłatą otrzymać dodatkowe usługi typu NNW czy ASS, wówczas możemy także przejrzeć inne oferty. W niektórych przypadkach wystarczy dopłacić zaledwie kilkanaście złotych, aby móc skorzystać z dodatkowych usług, które mogą nam się przydać w przyszłości.

Czy warto korzystać z rankingów ubezpieczeń OC?

W internecie nieustannie pojawiają się nowe rankingi ubezpieczeń OC. W takich porównaniach poszczególne oferty zestawiane są nie tylko pod względem cen, ale także wielu innych czynników takich jak opinie klientów, liczba formalności, jakość likwidacji powstałych szkód i wiele, wiele innych. Sporo osób ma pewne wątpliwości przed korzystaniem z rankingów ubezpieczeń OC. Czy są one uzasadnione? Absolutnie nie! Rankingi OC są wyjątkowo przydatnymi narzędziami, ponieważ dzięki nim w wyjątkowo krótkim czasie w jednym miejscu można porównać nawet kilkanaście ofert ubezpieczeń od różnych towarzystw.

Rankingi ubezpieczeń OC mają w swojej ofercie w zasadzie wszystkie renomowane porównywarki ubezpieczeniowe. Są one tworzone w oparciu o kalkulacje prowadzone na innowacyjnych systemach, którymi dysponują te firmy. Zachęcamy do tego, aby po wejściu na stronę rankingu OC zawsze zweryfikować, czy prezentowane na nim informacje są aktualne i zgodne z prawdą. Dobrą praktyką jest także porównanie kilku popularnych rankingów, ponieważ może okazać się, że któryś z nich będzie zawierał zupełnie inne, bardziej atrakcyjne oferty OC od pozostałych.

Warto także zweryfikować, czy konkretny ranking ubezpieczeń OC uwzględnia takie parametry jak województwo, region, czy porównuje dokładnie te same produkty oraz czy jest na stronie zawarta informacja o terminie realizacji prezentowanych tam kalkulacji. Rankingi OC co do zasady muszą odpowiadać cechom przeciętnego kierowcy, dlatego jeżeli np. posiadamy na swoim koncie sporo stłuczek bądź poruszamy się zabytkowym samochodem, w naszym przypadku ranking OC nie będzie miarodajnym rozwiązaniem.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry