Kredyt samochodowy dla firm

Niektóre biznesy nie mogą funkcjonować bez samochodu. Ale prywatne auto szefa czy któregoś z pracowników to nie jest dobre rozwiązanie. Dlatego jeśli firma nie prosperuje jeszcze gotówką na całościowe sfinansowanie zakupu pojazdu, przedsiębiorca może zwrócić się do banku po kredyt. Dowiedz się czym się kierować wybierając ten najlepszy.

Określ potrzeby

car-753853_640Kolejność jest taka – najpierw wybierasz auto, a potem dobierasz pod niego kredyt. Nigdy odwrotnie. To dlatego, że to od rodzaju auta zależeć będą warunki dofinansowania. Inaczej bank będzie chciał rozliczyć się za kredyt na zakup samochodu dostawczego, a inaczej za osobowy. Spore znaczenie będzie mieć też klasa auta oraz jego wiek. Możliwości wyboru kredytu jest sporo, bowiem takie produkty ma praktycznie każdy bank.

Przedsiębiorcom, którzy potrzebują dofinansowania na auto, banki zazwyczaj oferują trzy produkty. Leasing, kredyt obrotowy oraz kredyt samochodowy. Ten ostatni jest szczególnie doceniany za to, że z reguły jest dużo korzystniej oprocentowany od pozostałych opcji. Poza tym ma również inne, szczególne zalety.

Koszt uzyskania przychodu

Nie ma znaczenia, czy kredyt samochodowy dla firm zaciąga osoba fizyczna z zarejestrowaną działalnością gospodarczą czy przedsiębiorca potrzebuje auta w związku z wykonywaną pracą. Auto powinno być jednak uznane za składnik majątku firmowego, a nie przedsiębiorcy. W takim wypadku można część kosztów związanych z samochodem uznać za koszty uzyskania przychodu. To na przykład wszelkie opłaty związane z udzieleniem kredytu i odsetki.

Dodatkową ulgą będzie dla przedsiębiorcy także fakt, że często może odliczyć także amortyzację. To jednak zależy od tego, czy z chwilą zawarcia umowy o kredyt przedsiębiorca stał się jednym właścicielem samochodu, czy udział ma w nim także bank. Wówczas amortyzacja ogranicza się do procentowego udziału przedsiębiorcy.

Sprzedaż auta na kredyt jest możliwa

Przedsiębiorcy często zarzucają, że nie chcą brać kredytu na auto z tego powodu, że w razie niestabilnej sytuacji nie będą mogli swobodnie sprzedać pojazdu. Tymczasem okazuje się, że coraz więcej banków udostępnia taką możliwość. Kupujący auto może bowiem przejąć kredyt. Zadzwoń do Santander Consumer Banku i zapytaj się, jak mogą pomóc Tobie rozwinąć Twój biznes. Konsultanci doradzą najlepszy kredyt samochodowy dla firm.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry