Skuteczne pozycjonowanie stron, czyli mniejsze pop-upy reklamowe jako wymóg Google

Wejście na stronę internetową przypomina często drogę przez kopalnię wszechobecnych reklam, gdzie zamknięcie jednego okienka powoduje otwarcie kilku innych. Taka gonitwa za iksem podczas odwiedzania poszczególnych stron sprawia, że osoba odwiedzająca Twoją witrynę może się szybko zniechęcić do kolejnych wizyt.

Jakie reklamy są nieszkodliwe podczas pozycjonowania współczesnych stron www

Ważne jest, aby dany baner lub pop-up zajmował jak najmniejszą powierzchnię na wartościowej treści witryny. Rozmiary reklamy mają być ograniczone na tyle, aby nie przesłaniały całego contentu oraz aby można je było szybko wyłączyć na dowolnym wyświetlaczu. To jedne z podstawowych wyznaczników kierunku, w którym zmierza ocenianie stron przez Google.

Co to oznacza dla Ciebie? Jeżeli na Twojej stronie znajdują się dodatkowe informacje w formie pełnoekranowej, czyli wspomniane wcześniej reklamy, pop-upy, należy zmienić je na formy bardziej przyjazne użytkownikowi. Zyskasz wtedy:

  • lepszą widoczność w Google – obecność w Google Maps, czyli wynikach równorzędnych z wynikami organicznymi. To idealne dopełnienie, ponieważ przy określonych frazach strona może się pojawić szybciej właśnie w mapach i już wtedy będzie widoczna. Stan ten można utrzymać, jeżeli postawisz na dyskretne i nieuciążliwe formy reklam,
  • większy zasięg w wynikach organicznych – docelowa kwestia niemal każdego pozycjonowania stron. Działania i środki przeznaczane na promowanie stron internetowych dają szansę na pozytywny oddźwięk, a przy dobrze opracowanej strategii marketingowej, znacznie zwiększają szanse na pojawienie się w czołówce Google,
  • poprawne wyświetlanie strony na urządzeniach mobilnych – responsywność to obecnie nieodłączne pojęcie każdego skutecznego pozycjonowania stron, natomiast jeżeli na wyświetlaczu smartfona Twojego potencjalnego Klienta wartościową całość zakryje spam, wpłynąć to może docelowo na utratę dobrych lokat strony w wyszukiwarce.

Nawet jeżeli nie masz odpowiednich programów blokujących wyświetlanie reklam na urządzeniach mobilnych i komputerze stacjonarnym, Google przestrzega tego, aby Twoje korzystanie z Internetu wiązało się wyłącznie z takimi reklamami i powiadomieniami, które będziesz w stanie bez trudu wyłączyć.

Więcej o pozycjonowaniu i reklamie w internecie znaleźć można na stronie gogler.pl oraz blogu gogler.pl/blog.

Internet

Pozycjonowanie stron bez skutków ubocznych – kiedy pop-up nie jest na cenzurowanym

Oprócz grupy niezwykle natarczywych, trudnych do wyłączenia oraz nieproporcjonalnie dużych banerów, występują również takie, które nie utrudniają pozycjonowania stron i które Google traktuje raczej neutralnie. Podstawowa grupa to wyskakujące okienka z informacjami, takimi jak obecność plików cookies lub okno dialogowe do sprawdzenia, czy jesteś osobą pełnoletnią.

W przypadku typowych reklam promujących dany produkt lub usługę na przykład w Lublinie, te nieszkodliwe reklamy rozpoznasz po ich wielkości i umiejscowieniu. Jeżeli grafika jest niewielka i łatwa do wyłączenia, a jej wyłączenie powoduje faktyczną dezaktywację reklamy, możesz liczyć na przychylność Google w kwestii promowania Twojej strony.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry