Szybka nauka języka angielskiego – czy jest to możliwe?

Na lekcje angielskiego chodzisz już od kilku lat i wciąż nie czujesz się na tyle pewnie, by zacząć wykorzystywać go w codziennym życiu? A co jeśli powiemy Ci, że wystarczy zaledwie kilka miesięcy, by przyswoić podstawy języka obcego na poziomie wystarczającym do prowadzenia prostych konserwacji? Dowiedz się, na czym polega nasz sekret.

Szybka nauka języka angielskiego – czy jest to możliwe? 1

Szybka nauka angielskiego:

  • Czas trwania kursów językowych
  • Mówienie po angielsku
  • Metody przyspieszające naukę angielskiego

Dlaczego kursy językowe trwają tak długo?

Gdyby pokazać polskie podręczniki do nauki angielskiego rodowitemu Anglikowi, z pewnością nieźle by się zdziwił. Dlaczego? Są one naszpikowane wiedzą, która jest rzadko używana w praktyce, nawet przez native speakerów. 

Nauka niszowego słownictwa czy wyszukanych struktur gramatycznych zajmuje tylko niepotrzebnie czas, wydłużając sztucznie czas trwania kursu, a do tego zniechęca do działania. Niesie za sobą bowiem wysokie ryzyko niezrozumienia tematu, co z kolei może prowadzić do podkopania wiary w siebie i utraty motywacji do nauki. 

Czego potrzebujesz, by mówić po angielsku?

Chociaż większość polskich podręczników temu przeczy, w rzeczywistości do sprawnego mówienia po angielsku w codziennym kontekście wcale nie potrzeba dużo. Jak rozpocząć szybką naukę angielskiego: http://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/

W zupełności wystarczą podstawy, które można opanować w ciągu kilku miesięcy – a nawet tygodni, jeśli podejdziesz do tematu ambitnie. Szkieletem pozwalającym na swobodną komunikację w języku obcym i dalsze pogłębianie wiedzy już w praktyce mogą być:

  • słownictwo – na start wystarczy Ci ok. 1000 słów, głównie tych zebranych przez Paula Nationa na liście The New General Service List (NGSL). Znajdziesz na niej głównie czasowniki i ma to głębszy sens. To właśnie one umożliwiają porozumienie z rozmówcą nawet wtedy, gdy nie mówisz do końca poprawnie gramatycznie. Rzeczowniki możesz często zastąpić gestem, który pomoże w wyrażeniu myśli,
  • czasy –  wcale nie musisz znać od razu wszystkich czasów, bo też nie są one używane na co dzień. Początkowo wystarczą trzy (Present Simple, Past Simple, Future Simple), a z czasem możesz dołączyć do nich trzy kolejne (Present Continuous, Present Perfect i Past Continuous). Reszta z nich to twory, które występują w większości tylko w podręcznikach, ale nie w codziennej mowie,
  • typy zdań – wystarczą Ci tylko trzy (twierdzenia, przeczenia, pytania), bez mowy zależnej czy innych gramatycznych perełek, które sprawiają trudność osobom na początku drogi z nauką angielskiego.

3 metody na szybką naukę angielskiego

Jeśli zależy Ci na tym, by w końcu przyspieszyć z nauką angielskiego, możesz wypróbować którąś z poniższych metod. Sprawdziliśmy je w praktyce i to nawet na sobie, więc możemy je polecić z czystym sumieniem.

  • Mówienie do siebie – kluczową czynnością wspomagającą przyswajanie języka obcego jest mówienie. Gdy uczysz się samodzielnie i brakuje Ci partnera do konwersacji, możesz… mówić do siebie. Słuchanie swojego głosu pomaga zapisać nową wiedzę głęboko w pamięci, aby nie uciekła z głowy po pierwszym sprawdzianie ze słówek, jak to ma często miejsce.
  • Metoda Źródłosłówek – gdy poznajesz jakieś nowe słowo, sprawdź jego definicję w słowniku. Dzięki temu nauczysz się nie tylko tego jednego zwrotu, ale też kilku innych, które go opisują. Przyswajanie słownictwa przebiegnie zatem szybciej.
  • Nauka słownictwa w formie zdań – masz czasem tak, że znasz jakieś słowo, ale nie wiesz, jak wpleść je w zdanie? Jeśli będziesz uczyć się nowych zwrotów w formie gotowych zdań, unikniesz tego problemu.

Więcej pomysłów na to, jak efektywnie uczyć się języka obcego, bez marnowania czasu, znajdziesz w naszych social mediach – Szybka Nauka Pro: https://pl.pinterest.com/szybkanaukapro/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top