Trend Micro

Czy świat należy do hakerów?

Na liście ofiar ataków hakerów znajdują się takie potęgi, jak np. Google, RSA, Visa, MasterCard, Fox oraz – oczywiście – Sony. Niedawno celem ataku stał się serwis internetowy CIA. Zdarzenia te zajmują wiele miejsca w głównych wydaniach wiadomości. Czy to cyberszpiegostwo, a może nawet cyberwojna? W jaki sposób zdarzenia te wpłyną na przyszłość internetu?

Cyberataki związane z trzęsieniem ziemi w Japonii

Potężne trzęsienie ziemi o sile 8,9 stopnia w skali Richtera nawiedziło Japonię. Jego następstwem była fala tsunami. Okazało się jednak, że nie jedynym. Specjaliści z firmy Trend Micro niemal natychmiast po katastrofie zaobserwowali ataki typu black hat SEO.

Cyberprzestępcy zaatakowali Kaspersky’ego

Firma Kaspersky padła ofiarą cyberprzestępców, przed którymi stara się chronić swoich klientów. Hakerzy przekierowywali użytkowników chcących pobrać antywirusa do niebezpiecznych stron internetowych. Pobrany z nich fałszywy program antywirusowy zagrażał użytkownikom całkowitą utratą danych.

Jak ukraść pierwszy milion w sieci?

Kradzieże kliknięć to coraz bardziej popularny biznes wśród cybergangów. Atakując wielu użytkowników cyberprzestępcy pomnażają zarobki do kilku milionów dolarów w skali roku.

Poczta elektroniczna: zabezpieczać czy nie zabezpieczać?

Podczas dyskusji na temat bezpieczeństwa poczty elektronicznej często używa się analogii: „wysyłanie e-maila to tak jak nadanie pocztówki”. Wtedy mam w zwyczaju dodawać „nabazgranej ołówkiem”. Każdy, komu taka kartka pocztowa wpadnie w ręce, może ją przeczytać albo wręcz zmienić jej treść – przestrzega Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro.

Co by było gdyby…? Nikt nie uwierzył, że Ty to Ty!

Co by było gdyby nie można było udowodnić, że jesteśmy tymi, za których się podajemy? O ryzyku kradzieży tożsamości i jej konsekwencjach na swoim blogu Countermeasures.trendmicro.eu snuje rozważania Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro.

Scroll to Top