Cyfrowa literatura wprowadza rewolucję w czytelnictwie Polaków

Opublikowano: 20 października 2017. Kategoria: Rynek. Tagi:

Coraz więcej Polaków sięga po książki w formie cyfrowej. Dlaczego chętnie korzystamy z ebooków i czy można mówić w Polsce już o modzie na elektroniczną lekturę? Na zlecenie Virtualo, Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia zapytał ponad 1000 Polaków co myślą o książkach elektronicznych, w jakich sytuacjach po nie sięgają i czy porzucą tradycyjne czytelnictwo.

Dawid ZarazińskiCyfrowa literatura wprowadza rewolucję w czytelnictwie Polaków

Co Polacy myślą o ebookach i audiobookach?

Opublikowano: 13 kwietnia 2017. Kategoria: Rynek. Tagi:

Rynek książek elektronicznych zrewolucjonizował sposób korzystania z literatury. Nie oznacza to jednak, że treści cyfrowe całkowicie wyparły książkę tradycyjną.

Dawid ZarazińskiCo Polacy myślą o ebookach i audiobookach?

Ile polski rynek traci na piractwie ebooków?

Opublikowano: 12 kwietnia 2016. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Nawet 50% e-czytelników w Polsce może pozyskiwać e-booki z nielegalnych źródeł, pokazują wyniki badania zrealizowanego przez firmę Virtualo i Instytut GRAPE Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Według szacunków dystrybutora straty wynikające z piractwa e-booków mogą stanowić nawet roczną wartość polskiego rynku e-książek wycenianego w 2015 roku na 60 mln złotych.

Dawid ZarazińskiIle polski rynek traci na piractwie ebooków?

Pół miliona sprzedanych e-booków w Polsce – Virtualo podsumuje rok

Opublikowano: 6 lutego 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Virtualo w podsumowaniu 2013 roku jako kluczowe elementy, które kształtowały rynek, wskazuje na pojawienie się nowych usług, debiut nowych podmiotów i agresywną walkę podmiotów. Wielkość rynku spółka szacuje na 22 mln zł, sama spółka odnotowała dwukrotny wzrost sprzedaży.

Sylwester KozakPół miliona sprzedanych e-booków w Polsce – Virtualo podsumuje rok

E-czytelnik w wielkim mieście [raport Virtualo]

Opublikowano: 21 sierpnia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Przyszłość książek to e-booki jak deklaruje ponad 52 proc. ankietowanych mieszkańców stolicy. Firma Virtualo zapytała ponad pół tysiąca warszawiaków: czy czytają książki i e-booki, jaką literaturę najczęściej wybierają, gdzie i kiedy znajdują czas na lekturę.

Dawid ZarazińskiE-czytelnik w wielkim mieście [raport Virtualo]