Virtualo

Cyfrowa literatura wprowadza rewolucję w czytelnictwie Polaków

Coraz więcej Polaków sięga po książki w formie cyfrowej. Dlaczego chętnie korzystamy z ebooków i czy można mówić w Polsce już o modzie na elektroniczną lekturę? Na zlecenie Virtualo, Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia zapytał ponad 1000 Polaków co myślą o książkach elektronicznych, w jakich sytuacjach po nie sięgają i czy porzucą tradycyjne czytelnictwo.

Ile polski rynek traci na piractwie ebooków?

Nawet 50% e-czytelników w Polsce może pozyskiwać e-booki z nielegalnych źródeł, pokazują wyniki badania zrealizowanego przez firmę Virtualo i Instytut GRAPE Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Według szacunków dystrybutora straty wynikające z piractwa e-booków mogą stanowić nawet roczną wartość polskiego rynku e-książek wycenianego w 2015 roku na 60 mln złotych.

Virtualo przygotowało raport o rynku ebooków

Virtualo przygotowało raport na temat rynku e-booków. W raporcie znajdziemy informacje z lat 2010–2014. W raporcie poruszono zagadnienia związane z wynikami badań jak i również informacje na temat piractwa w tym segmencie.

Pół miliona sprzedanych e-booków w Polsce – Virtualo podsumuje rok

Virtualo w podsumowaniu 2013 roku jako kluczowe elementy, które kształtowały rynek, wskazuje na pojawienie się nowych usług, debiut nowych podmiotów i agresywną walkę podmiotów. Wielkość rynku spółka szacuje na 22 mln zł, sama spółka odnotowała dwukrotny wzrost sprzedaży.

E-czytelnik w wielkim mieście [raport Virtualo]

Przyszłość książek to e-booki jak deklaruje ponad 52 proc. ankietowanych mieszkańców stolicy. Firma Virtualo zapytała ponad pół tysiąca warszawiaków: czy czytają książki i e-booki, jaką literaturę najczęściej wybierają, gdzie i kiedy znajdują czas na lekturę.

Scroll to Top