Znak jakości Q, czyli jak wybierać najlepsze produkty

Produkty spożywcze oznaczone znakiem Q muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy, dlatego są zwykle najlepsze w swojej kategorii. Będąc na zakupach warto po nie sięgać, aby zagwarantować swojej rodzinie najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo posiłków, jak również  zaoszczędzić czas przy półce sklepowej.

Znak jakości Q: oznaczenie o długiej tradycji

Znak jakości Q, czyli jak wybierać najlepsze produkty 1Znak Q jest umieszczany na opakowaniach produktów spożywczych już od niemal 60 lat. Przez ten czas symbol zyskał renomę i uznanie wśród konsumentów i producentów. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych oznaczeń, jakie może uzyskać produkt sprzedawany w Polsce. Certyfikowane wyroby muszą charakteryzować się ponadprzeciętnymi właściwościami – prawo do umieszczania znaku nadawane jest wyłącznie liderom jakości w danej kategorii. Do procesu certyfikacji mogą przystąpić producenci z różnych gałęzi branży spożywczej, między innymi mięsnej, mleczarskiej, piekarniczej i winiarskiej. Upoważnienie do używania oznaczenia jest przyznawane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. (PCBC S.A.).

Jak wygląda znak jakości Q?

Na opakowaniach produktów spożywczych można obecnie znaleźć wiele różnych znaków i oznaczeń, ale nie wszystkie z nich mają dużą wartość dla konsumenta, a niektóre mogą wręcz  wprowadzać w błąd. Warto szukać produktów oznaczonych znakiem Q, który zapewnia najwyższą jakość towarów. Oryginalny znak przedstawia biało-czerwoną literę Q na tle granatowego kwadratu. Po lewej stronie oznaczenia powinny znajdować się słowa „PCBC” oraz „certyfikat”.

Znak Q na opakowaniu – dlaczego warto wybierać te produkty?

Znak jakości Q umieszczony na opakowaniu to dla klienta gwarancja, że produkt jest bezpieczny, dobry jakościowo i co najważniejsze – smaczny. Wszystkie towary poddane procesowi certyfikacji są testowane w niezależnych laboratoriach, gdzie przechodzą szereg testów potwierdzających ich jakość. Każdy z produktów oznaczonych tym znakiem charakteryzuje się wysokimi walorami organoleptycznymi i użytkowymi. Co ważne, wyrób musi także spełnić o wiele bardziej rygorystyczne normy niż te podstawowe, regulujące dopuszczenie produktu do sprzedaży. Znak Q jest więc informacją, że oznaczony nim produkt jest najlepszy w swojej kategorii. Dla konsumenta jest to cenna wskazówka, która ułatwia i przyspiesza wybór towarów podczas zakupów

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top