Jak zorganizować dobre szkolenie w Łodzi?

Opublikowano: 6 grudnia 2016. Kategoria: Wpisy Promowane.

To pytanie zadaje sobie każdy szkoleniowiec zamieszkały w Łodzi. Okazuje się bowiem, że organizacja szkolenia to o wiele więcej obowiązków niż odpowiednie przygotowanie merytoryczne.

Zazwyczaj, organizacja szkolenia, zwłaszcza w przypadku mniejszych firm, spoczywa często na jednej bądź kilku wyznaczonych osobach, które muszą przedstawić kosztorys i plan, na długo przed podjęciem ostatecznych decyzji przez zarząd. Jaki jest więc sekret zorganizowania dobrego szkolenia?

Miejsce

30178266901_657767fc62_bCzęsto nie zdajemy sobie sprawy jak duży wpływ na efektywność i powodzenie szkolenia ma wybór odpowiedniego miejsca. Sale szkoleniowe w Łodzi oferuje bardzo wiele obiektów hotelarskich i prywatnych – jak więc wybrać tą właściwą? Przede wszystkim sala szkoleniowa powinna być odpowiednio duża. Nie ma nic gorszego od tłumu i ciasnoty podczas szkolenia. Należy też zwrócić uwagę na okna bądź klimatyzację. Tak prozaiczna rzecz ma, wbrew pozorom, ogromne znaczenie. Jeżeli pomieszczenie nie będzie odpowiednio wietrzone, ciężej się będzie skupić – zarówno prowadzącemu jak i osobom bezpośrednio uczestniczącym w szkoleniu. Aby móc przyswoić maksymalną dawkę wiedzy, każdy z uczestników powinien czuć się komfortowo, a niestety, duszne pomieszczenie temu nie sprzyja.

Przerwy

W tym obiadowa. Jeżeli naszym celem jest zorganizowanie całodniowego szkolenia, należy zadbać o dobry catering. Jeżeli natomiast, nie mamy w planach zapewnienia uczestnikom obiadu, bądź przekąsek, należy zadbać o to, aby wybrana przez nas sala szkoleniowa znajdowała się w pobliżu punktów gastronomicznych, aby każdy uczestnik szkolenia,  miał możliwość spożycia ciepłego posiłku podczas przerwy.

Wyposażenie sali

Warto wcześniej dowiedzieć się, czy w sali szkoleniowej znajdują się potrzebne nam sprzęty. Wszak nie ma nic gorszego niż opóźnienie wywołane poszukiwaniem sprzętu. Należy więc zadbać o to odpowiednio wcześniej bądź, dla pewności wziąć ze sobą własny osprzęt.

Warto więc poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca. Niejeden hotel w Łodzi oferuje sale szkoleniowe oraz atrakcyjną ofertę cateringową. Wiele ofert zawiera dodatkowe opcje, takie jak zapewnienie uczestnikom napojów, etc.

Wpisy PromowaneJak zorganizować dobre szkolenie w Łodzi?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.