8 oszczędności w firmie bez wyrzeczeń

Każdy przedsiębiorca ma swoje sposoby na oszczędności w firmie. Możesz np. optymalizować podatki, outsource’ować niektóre usługi, przeglądać na bieżąco wydatki abonamentowe i szukać w tym sektorze najdogodniejszych ofert. Co możesz zrobić, aby oszczędności nie odbywały się one kosztem pracowników, nie wymagały wyrzeczeń i w efekcie ułatwiały pracę? Mamy pomysł, jak możesz oszczędzić wybierając niedrogi i w pełni funkcjonalny program do faktur

1.   Koszty programu online są zerowe lub symboliczne

W przypadku instalacyjnych programów do obsługi faktur, musisz liczyć się z kosztami zaczynającymi się od kilkuset złotych od licencji na jedno stanowisko. Fakturownia nie ma ograniczenia na stanowiska komputerowe, możesz jej używać z każdego urządzenia z dostępem do internetu bez dodatkowych kosztów. Podstawowa wersja z limitem dokumentów jest darmowa, niezależnie od czasu użytkowania. Nielimitowane faktury i stanowiska możesz mieć już za niecałe 95 zł brutto rocznie!

fakturownia

 

2. Zmniejszenie kosztów wydruku

Tylko niewielki odsetek przedsiębiorców zwraca uwagę na to, ile drukuje i jakie to generuje koszty. Faktury wystawione online są tak samo ważne jak te, które do tej pory drukowano. Nie wymagają fizycznej archwizacji, potwierdzenia odbioru czy podpisu. Nie ponosisz już kosztów przesyłki pocztowej! E-fakturę wyślesz w mgnieniu oka na adres e-mailowy klienta. Skracamy tym samym czas dostarczenia dokumentu – z kilku dni w przypadku przesyłania tradycyjnego do niecałej minuty. To ważne również wtedy, gdy klient zagubił fakturę – może ją pobrać wielokrotnie z e-mailowego załącznika. Fakturę elektroniczną możesz też jednym kliknięciem wysłać ponownie.

3. Koniec z czasem spędzonym w kolejkach na poczcie

Czas to pieniądz, a Ty możesz mieć go więcej. Fakturownia daje Ci możliwość wysyłki faktury elektronicznej, możesz więc zupełnie zrezygnować z wysyłania dokumentów pocztą . Nie płacisz więc za kopertę czy znaczki. Przyjmując założenie, że wysyłka jednej faktury to koszt 5 zł 40 groszy (koszt koperty, znaczków i zakupu wysyłki poleconej, nie wliczając kosztu wydruku), a Ty musisz w ten sposób zafakturować 20 osób w miesiącu, jednorazowo na poczcie zostawisz 108 złotych i zabierze Ci to 40 minut, czyli prawie 70% Twojej stawki godzinowej. W skali roku oszczędzisz ponad 1300 złotych i 8 godzin spędzonych w kolejce do okienka :)

Nadal nie jesteś przekonany? Podamy Ci kolejnych 5 sposobów na oszczędność:

Za program online płacisz tak długo, jak chcesz – nie zobowiązuje Cię wieloletnia umowa. Możesz zrezygnować z odwiedzania konta w programie do faktur i powrócić do niego, kiedy znów zajdzie taka potrzeba.

Dodatkowa oszczędność czasu w ciągu dnia – program do fakturowania online jest dostępny z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu. Fakturownia ma też wersję mobilną, więc możesz wystawić fakturę lub wysłać przypomnienie, gdziekolwiek jesteś. Oszczędzacz czas również dodając nowego kontrahenta – wystarczy wpisać NIP, pozostałe dane wypełnią się automatycznie.

Finanse pod okiem księgowego za darmo – jednym kliknięciem dodasz swojego zaufanego księgowego, aby mógł przeglądać dodawane przez Ciebie dokumenty, pobierać je i rozliczać bez potrzeby wysyłki czy wydruku.

Ciągłość numeracji oraz łatwy wgląd – pozwalają uniknąć stresu i kar finansowych w przypadku nieścisłości podczas kontroli podatkowej.

Szybkie wdrażanie pracowników i delegowanie zadań – po zalogowaniu do Fakturowni od razu widać przycisk ‘Dodaj fakturę’. W ciągu kilku minut dodasz i wdrożysz pracowników oraz określisz ich role w systemie.

Nieważne od wielkości Twojej firmy i podejścia do oszczędzania, możesz liczyć na bezpłatną pomoc i możliwość testowania systemu – korzystaj z czatu na naszej stronie oraz wysyłaj swoje zapytania na adres e-mail info@fakturownia.pl.

To nie wszystko! Dla czytelników portalu e-biznes.pl oferujemy 30% zniżki na zakup dowolnego abonamentu. Wystarczy, że podczas płatności podasz kod rabatowy EBIZNES.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry