Panasonic opracował projekt budynku przyszłości „eHII House”. Budynek wraz z wyposażeniem stanowi wizję stylu życia społeczeństwa przyszłości.
Panasonic znany na całym świecie producent elektroniki użytkowej i sprzętu AGD zaprezentował swój nowy projekt domu przyszłości „eHII House”. Urządzenia zainstalowane w cyberdomu – cyfrowe telewizory, komputery osobiste, aparaty telefoniczne, faxy, urządzenia sterujące sprzętem domowym, telefony komórkowe najnowszej generacji, system nawigacji satelitarnej, zostaną zaprezentowane w centrum multimedialnym Shinagawa w Tokio.
Urządzenia i rozwiązania zastosowane przy realizacji tego projektu są urzeczywistnieniem lansowanej przez Panasonic koncepcji „e-living” i „e-business”.
eHII House jest najnowszym projektem opierającym się na poprzednim nowatorskim projekcie infrastruktury domowego systemu informatycznego, tzw. HII House (Home Information Infrastructure), którego koncepcja została zaprezentowana przez koncern w styczniu 1999. Oba projekty, zarówno HII jak i najnowszy eHII, zostały opracowane dla zaprezentowania przykładowych zastosowań rozwiązań sieciowych. Połączenie obu koncepcji pozwoliło w pełni ukazać możliwości wykorzystania najnowszej generacji urządzeń oraz technologii. Układ ten pozwala nie tylko na komunikację wewnątrz domu, lecz także z całą zewnętrzną infrastrukturą, np. poprzez internet czy telewizję satelitarną.
Projekty te stanowią integralną część działań firmy, ściśle powiązaną z pracami badawczo-wdrożeniowymi i standaryzacją domowych urządzeń sieciowych, opracowanych dla potrzeb nadchodzącej cyfrowej ery rozwiązań sieciowych (digital networking).
Koncepcja „eHII House”
Podczas, gdy projekt HII house rozwijał infrastrukturę informatyczną instalowaną w budynku, eHII House skupia się na rozwiązaniach sieciowych z wykorzystaniem nowego rodzaju urządzeń (telewizory cyfrowe, telefony komórkowe, itd.). Urządzenia domowe nie będą komunikowały się tylko ze sobą – zainstalowana infrastruktura umożliwia bowiem komunikację z otoczeniem. Poprzez domowy terminal dostępu (gateway), wyposażony zarówno w kablowe, jak i bezprzewodowe porty, użytkownicy komunikować się będą poprzez internet, czy też inne sieci zewnętrzne wykorzystujące np. cyfrową telewizje satelitarną, czy też bezprzewodowe systemy łączności. Wdrażane urządzenia będą w pełni gotowe do współpracy w zróżnicowanym środowisku sieciowym – od standardu Ethernet , Home PNA , czy też IEEE802.11x .
Oto niektóre z rozwiązań domu przyszłości eHII:
wejściowy videotelefon (Video Door Phone) – umieszczony przy drzwiach umożliwia identyfikację osób i obustronną z nimi komunikację, nawet podczas nieobecności w domu. System może przesłać również obraz wideo identyfikowanych osób.
terminal Echonet, który odpowiedzialny jest za zautomatyzowany monitoring oszczędzania i zużycia energii przez domowe urządzenia,
Electronic Health Monitoring System odpowiedzialny za stałą kontrolę stanu zdrowia mieszkańców budynku i przesyłanie danych do specjalistycznego centrum medycznego,
wysoko przepustowe terminale WCDM-A.
Wpisy promowane
- Pozycjonowanie sklepu internetowego – ile to kosztuje?Prowadzisz sklep online, ale obecne obroty nie są dla Ciebie zadowalające? W wyszukiwarce plasujesz się dopiero na 3., 6. czy ...
- Szkolenia ISO – od wymagań do przewagi rynkowej Twojej organizacjiRosnąca presja regulacyjna, oczekiwania klientów oraz potrzeba budowania przewagi konkurencyjnej sprawiają, że szkolenia ISO wchodzą na stałe do strategii rozwojowych ...
Zobacz ofertę Wpisów promowanych.
Wydarzenia
- 09.05.2025 PM Showcase Day
- 15.05.2025 Javeloper 2025
- 20-21.05.2025 E-Commerce Connect
- 21-22.05.2025 V FORUM LOYALTY PLANET 360°
- 21.05.2025 VII Kongres MIT Sloan Management Review Polska
- 04-05.06.2025 VI FORUM DIGITAL EVOLUTION FOR PHARMA & MEDICAL
- 04-05.06.2025 Perspektywy Women in Tech Summit
- 10.06.2025 IT Unplugged
- 30.06-01.07.2025 Code Europe
Nie widzisz swojego wydarzenia? Skontaktuj się z nami!