AllCool.pl: regionalne trunki od teraz online

W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce bardzo popularne stały się piwa i alkohole regionalne. Cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno koneserów smaku, jak i nowych odkrywców. A co jeśli ciekawość konsumentów wykracza poza sklepowe półki i chcą oni poznać smaki bardziej odległych i niszowych regionów? Z pomocą przychodzi nowatorski, polski portal allCool.pl zrzeszający producentów alkoholi regionalnych.

Szeroki wybór produktów bez wychodzenia z domu

allcoolDoświadczonych pasjonatów oraz poszukiwaczy nowych, nieznanych im dotąd smaków z pewnością zainteresuje nowo powstająca idea, mająca na celu zbliżenie ich do producentów alkoholi regionalnych.

AllCool.pl to pierwszy w Polsce portal, który stawia sobie za zadanie pomoc wytwórcom regionalnych alkoholi w dotarciu do odbiorców i zwiększenie popularności ich wyrobów. Dzięki temu również konsumenci zyskają łatwiejszy dostęp do trunków, które do tej pory przypisane były wyłącznie do określonych regionów.

Jak to działa?

Allcool.pl to pierwszy serwis współpracujący z setkami regionalnych producentów m.in. takich alkoholi jak piwa, wina, śliwowice, nalewki, likiery, absynty, miody pitne czy cydry. Producenci współpracujący z serwisem mogą dodawać swoje produkty wraz z opisem, zdjęciem i ceną, natomiast klienci po dokonaniu rejestracji i weryfikacji wieku, mogą wybierać pośród najlepszych, wyselekcjonowanych, regionalnych trunków bez wychodzenia z domu.

Tym, co wyróżnia allCool.pl jest nowoczesne rozwiązanie logistyczne, które ma na celu skrócenie procedury zamówień, transportu przesyłki i ułatwienie dostawy produktu. Zamówienie złożone przez konsumenta zostaje przekazane do producenta regionalnego, ten natomiast adresuje przesyłkę bezpośrednio do klienta. Za prawidłowy przebieg całego procesu logistycznego odpowiada obsługa serwisu.

Korzyści dla producentów i konsumentów

Korzyści płynące z zastosowania takiego rozwiązania to przede wszystkim możliwość dotarcia przez niszowych producentów trunków do klientów w całej Polsce, wykroczenie poza swój region oraz promowanie swojej działalności. Konsumenci ceniący sobie wygodę oraz wyselekcjonowane smaki mogą wybierać pośród ogromnej ilości znanych lub nieznanych im dotąd trunków zgromadzonych w jednym miejscu.

„Atutem jest z pewnością cena sprzedawanych alkoholi – dzięki skróceniu łańcucha dostaw i wyeliminowaniu pośredników, klient nabywa produkty taniej niż przez tradycyjną sieć dystrybucji.” – mówi Karina Trybulka, Liderka projektu allCool.pl.

Idea portalu niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla producentów, jak i konsumentów. Ma on szansę sprostać oczekiwaniom osób, którym smak, wygoda, czas realizacji i cena nie są obojętne.

Plany na rozwój

W Polsce do spożywania alkoholu przyznaje się ponad 90% osób pełnoletnich, stanowiących w strukturze demograficznej kraju około 25 mln. mieszkańców. W tej grupie znajduje się mnóstwo miłośników nietuzinkowych smaków, do których allCool.pl kieruje swoje usługi.

Pomimo, iż portal dopiero trafia na rynek, to ambicją twórców projektu jest stopniowe poszerzanie swojej oferty i dostarczanie w przyszłości alkoholi regionalnych pochodzących z całej Europy.

Obecnie serwis można wspierać za pomocą platformy Crowdangels.pl, która na zasadzie crowdfundingu promuje młode i oryginalne biznesy. AllCool.pl kieruje tam swoją ofertę do inwestorów, którzy mogą być zainteresowani zakupem udziałów w biznesie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry