Angielski mile widziany

Poniższy post kierujemy głównie do osób, które posiadają już pewne podstawy języka angielskiego i oczekują czegoś więcej. Jak wiadomo jest to język o międzynarodowym zasięgu, dzięki czemu możesz porozumieć się nim praktycznie wszędzie. Ponadto coraz więcej osób wymaga znajomości angielskiego nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale właśnie zaawansowanym. Postanowiliśmy zatem podpowiedzieć Wam czym możecie następnie się zająć oraz jakie korzyści daje znajomość języka na wyższym poziomie.

Co możesz zyskać?

Angielski mile widziany 1Ogólnie poznanie podstawowych zasad gramatycznych i zwrotów po angielsku pozwala na komunikowanie na poziomie podstawowym, gdzie dogadasz się większości krajów przy odrobinie pewności siebie i szczęścia. Jednak zastanów się czy nie warto wiedzieć więcej?

Po pierwsze łatwiej będziesz mógł porozumieć się podczas wyjazdów za granicę zarówno w formie wakacji, jak i wyjazdów służbowych. Czasami zdarzają się dość nieprzewidywane sytuacje, które niestety trzeba rozwiązać osobiści, a nieznajomość języka może także prowadzić na Twoją niekorzyść. Nie każdy za granicą będzie miał na tyle wyrozumiałości i cierpliwości, aby wysłuchiwać naszych tłumaczeń i zgadywać sens z naszej gestykulacji. Co więcej, niektórzy będą skłonni wykorzystać naszą niewiedzę i nieświadomość do własnych celów, co w późniejszym czasie może okazać się dla Ciebie nawet niebezpieczne.

Ponadto dla samego siebie warto rozwijać swoje umiejętności, a w tym także zdolności lingwistyczne, dzięki którym uwierzysz w siebie i być może zaczniesz nawiązywać nowe kontakty. Wówczas świat stoi przed Tobą otworem, a sam możesz być z siebie dumny, że zdecydowałeś się zaangażować w kurs angielskiego Speak Up i nauczyć języka w jak najlepszy sposób. Coraz więcej szkół językowych oferuje swoim uczestnikom jeszcze atrakcyjniejsze oferty pod względem cenowym i merytorycznym, gdzie masz możliwość dostosowania swoich umiejętności i potrzeb do programu nauczania.

Co może czekać Cię w przyszłości?

Znajomość języków obcych, a w szczególności angielskiego jest obecnie wymaganiem podstawowym i powszechnym w większości branż. Właśnie dlatego umiejętność komunikowania się po angielsku w stopniu najniższym jest kryterium obowiązkowym, aczkolwiek posiadanie kwalifikacji na wyższym poziomie porozumiewania się stanowi dla Ciebie dodatkowy punkt podczas rekrutacji, co potwierdzają wszyscy pracodawcy.

W każdej dziedzinie możesz zabłysnąć znajomością angielskiego, a zwłaszcza jeśli mowa o bardzo specyficznych i konkretnych zawodach, gdzie dominują specjalistyczne sformułowania i określony zasób wiedzy. Doskonałym przykładem jest branża IT lub związana z Public Relations, gdzie komunikowanie się stanowi pierwszorzędną czynność. Wszędzie tam znajomość swoistego języka w odmianie angielskiej jest bardzo mile widziana.

Również przydatne jest to podczas rozmowy o pracy w firmie o międzynarodowym charakterze, gdzie wiadomo, że Twoje stanowisko będzie także związane z podejmowaniem rozmów czy negocjacji z klientami zagranicznymi. Wówczas liczy się tylko poziom opanowania angielskiego oraz pewność siebie, by wypaść jak najlepiej i zrealizować założone cele przedsiębiorstwa.

Ostatnią przytoczoną przez nas propozycją może być nauka innych, co trzeba również kochać i czuć powołanie pedagogiczne. Nie jest to absolutnie proste, ponieważ do każdego ucznia należy podejść indywidualnie i sprawić, by on również zainspirował się Twoim nauczaniem i zaczął przyswajać wiedzę w sposób efektywny. Ten sposób na wykorzystanie swojego potencjału jest równie pożądany na dzisiejszym rynku, aczkolwiek sam musisz zdecydować gdzie mógłbyś zaskoczyć innych swoją znajomością języka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry