BIK nie musi być przeszkodą w uzyskaniu pożyczki

Opublikowano: 29 lutego 2016. Kategoria: Wpisy Promowane.

Problemy ze spłatą pożyczek są odnotowywane w odpowiednich bazach, do których dostęp mają banki, firmy pożyczkowe i inne instytucje finansowe. Niestety, negatywne wpisy w takich bazach mogą być problemem w uzyskaniu kolejnych pożyczek, ale nie muszą całkowicie blokować takiej możliwości.

pieniadze-banknoty-kasa-pozyczka-dlug-komornik_25264087Najpopularniejszą bazą dłużników instytucji finansowych jest BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Warto wiedzieć, że zawiera ona dane każdego klienta banków, firm pożyczkowych i innych, które oferują pożyczki. Gdy klient spłaca zadłużenie regularnie, wtedy tworzy pozytywną historię kredytową, która pomaga mu w uzyskaniu kolejnych pożyczek, natomiast wtedy, gdy ma problemy ze spłatą zadłużenia, wtedy działa to na jego niekorzyść, ponieważ negatywna historia kredytowania nie pozwoli mu na otrzymanie pieniędzy w banku. Są jednak firmy pozabankowe, w których uzyskanie pożyczki bez BIK nie jest zasadniczo żadnym problemem.

Najłatwiej otrzymać można w takiej sytuacji chwilówki bez BIK. Są to pożyczki udzielane na okres około 15-30 dni z możliwością przedłużenia okresu spłaty i na sumy rzędu 100-4000 złotych. Aby uzyskać taką pożyczkę, nie trzeba spełniać skomplikowanych wymogów – nie ma konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu, nie trzeba także mieć stałych wpływów. Również możliwe jest uzyskanie pożyczki bez sprawdzania w innych bazach dłużników – nie tylko w BIK, ale też w innych, na przykład KRD czy BIG InfoMonitor.

Aktualnie pożyczki bez BIK cieszą się dużym powodzeniem – to szybki i wygodny sposób na uzyskanie pieniędzy wtedy, gdy inne instytucje odmawiają. Niestety, warto sprawdzić dokładnie koszty – są one dość wysokie. W ten sposób instytucja pożyczkowa rekompensuje sobie wyższe ryzyko związane z klientem mającym problemy ze spłatą zadłużeń. Gdy jednak zastrzyk finansowy jest niezbędny, nie ma często innego rozwiązania.

Wpisy PromowaneBIK nie musi być przeszkodą w uzyskaniu pożyczki

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.