Biurowce w centrum Łodzi

Na tle kraju, Łódź staje się coraz bardziej atrakcyjną przystanią dla biznesu. W ostatnim czasie powstało tu wiele powierzchni biurowych. Od 2016 roku przybyło do 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych.

Rozkwit miasta pod względem inwestycyjnym można zaobserwować już od jakiegoś czasu. Łódź znajduje się niemalże w centrum kraju, dzięki czemu jest łatwo skomunikowana z innymi miejscowościami. Zainteresowanie związane z nowymi biurowcami świadczy o tym, że miasto stało się atrakcyjnym punktem na mapie biznesowych inwestycji.

Wiele inwestycji, takich jak kompleks biurowy Imagine, powstają w centrum miasta. Taka lokalizacja jest niezwykle prestiżowa, a miejsca pracy pozostają w bliskości różnych budynków usługowo-handlowych. Budynki Imagine Łódź to jedne z nowo powstających nowoczesnych biurowców w mieście. Łączna powierzchnia inwestycji to 14 500 metrów kwadratowych. Ma to być miejsce przyjazne dla nowoczesnych firm z sektora BSS, IT, nowych technologii oraz startupów. Wynajem biura Imagine powinien już od dawna interesować przyszłych najemców. Pomimo tego, że inwestycja będzie oddana do użytku dopiero na przełomie 2018/2019 roku, to zainteresowanie nowoczesnymi biurowcami jest obecnie bardzo duże.

Biurowce w centrum Łodzi 1

W okolicach Śródmieścia powstaje wiele inwestycji biurowych, a ich cena na tle całego kraju jest bardzo konkurencyjna. Ceny wynajmu pomieszczeń biurowych w nowych budynkach kształtują się na poziomie od 12 do 13 euro za metr kwadratowy za miesiąc. W skali kraju jest to bardzo konkurencyjna cena najmu, zwłaszcza dla zagranicznych firm, które coraz częściej rozglądają się za otworzeniem swoich biur, nie tylko w Warszawie.

Inwestycje obecnie powstające w Łodzi to idealna szansa na rozwój miasta. Dzięki temu powstają nowe miejsca pracy, a przestrzeń publiczna zyskuje na estetycznym wyglądzie. Miasto staje się także konkurencyjne wobec dużych aglomeracji, które dotychczas były częściej wybierane przez zagraniczne firmy na siedziby swoich zagranicznych filii.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top