Black Friday w Polsce – czas na wielkie zakupy!

Black Friday w Polsce staje się z każdym rokiem coraz bardziej popularny. Na czym polega jego fenomen i w jaki sposób można najlepiej wykorzystać to wielkie święto promocji? Zapraszamy do lektury.

Zwyczaj oszczędzania

37311573 - rush hourTradycja Black Friday wywodzi się z państw anglojęzycznych i zawędrowała do nas już w latach dziewięćdziesiątych, po dokonaniu politycznych przemian w Europie Wschodniej, lecz prawdziwą popularność zaczęła zdobywać dopiero około pięciu lat temu. Black Friday polega na tym, że w pierwszy piątek po amerykańskim święcie dziękczynienia zdecydowana większość sklepów ogłasza ogromne promocje. W Polsce, tego święta co prawda się nie obchodzi, lecz zwyczaj znacznego obniżania cen towaru w piątek wytyczony wedle tradycji amerykańskiej przyjął się znakomicie. Obniżki ogłaszają sklepy odzieżowe, kosmetyczne, z elektroniką, meblami, a nawet niektóre spożywcze. Jednakże, dane pokazują, że  największymi obrotami z promocji Black Friday cieszą się sklepy internetowe, a wraz z nimi portale udostępniające kody rabatowe, jak tanio.co. Wyznaczenie jednego dnia wielkich promocji jest przydatne i opłacalne zarówno dla klientów, jak i sprzedawców – jedni mają okazję do zrobienia zakupów, w tym przedświątecznych w naprawdę niskich cenach, a drudzy generują ogromny obrót jednego dnia.
Kilka ciekawostek na ten temat można znaleźć w artykule – http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/czarny-piatek-w-usa–ruszyly-swiateczne-zakupy,21988,1 .

Jak się przygotować?

Jak się przygotować do Black Friday, aby w pełni wykorzystać jego potencjał? Mamy w zanadrzu kilka przydatnych wskazówek dla naszych czytelników:

  • lista miejsc – mimo tego, że ceny będą nieporównywalnie niskie, warto mieć jakiś plan działania, który określi, jakie sklepy chcemy odwiedzić. Odwiedzenie każdego w centrum handlowym jest niewykonalne, ponadto tłum klientów może utrudniać sprawne przemieszczanie się po sklepach.
  • określenie zakupów – czy ruszamy na łowy brakującej zimowej garderoby, czy po świąteczne zakupy? Kupowanie wszystkiego na przemian i w sposób chaotyczny sprawi, że zakupy będą koszmarem, nie okazją.
  • forma – jak wspomnieliśmy już w tekście, Black Friday tyczy się także zakupów internetowych. Może warto polować na promocje w zaciszu własnego domu, przed komputerem? Na zakupy online można dodatkowo otrzymać zniżkę z któreś ze stron oferujących kupony rabatowe. Warto poczytać więcej na ten temat na   http://www.tanio.co/magazyn/wyprzedaze-black-friday-2016.html.
  • trendy – wielkie obniżki zachęcają do wielkich zakupów, lecz warto najpierw rozeznać się w trendach, jakie panują w tym sezonie i mają szansę przedostać się do następnego. Nikomu nie potrzeba niemodnych rzeczy, które wylądują na dnie szafy.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry