BookLikes: platforma blogowa dla czytelników książek

BookLikes, serwis skierowany do czytelników książek, ogłosił start nowej odsłony. Przez ostatnich osiem miesięcy, w trakcie testowania nowej wersji serwisu, projekt dostępny był tylko na zaproszenia. Od dziś jest otwarty dla wszystkich. 

BookLikes, tak jak Tumblr, jest platformą blogową z silnym elementem społecznościowym. Pozwala stworzyć własną stronę internetową, na której można zamieścić swój „książkowy” blog, wirtualną półkę i czytelniczą oś czasu. Łączy w ten sposób elementy zarówno tradycyjnej platformy blogowej, jak i serwisu społecznościowego oraz aplikacji pozwalających katalogować książki.

Nasze doświadczenia z funkcjonowania pierwszej wersji serwisu, który był w zasadzie tradycyjnym serwisem społecznościowym, pokazało nam, że czytelnicy chcą czegoś więcej. Chcą więcej możliwości personalizacji swoich czytelniczych profili i więcej możliwości wyrażania siebie, aniżeli tylko poprzez publikowanie recenzji książek. Mimo pewnych obaw, zdecydowaliśmy się na wielką zmianę. Nową odsłonę budowaliśmy i wciąż budujemy metodą lean zbierając feedback i sugestie użytkowników – powiedział Dawid Piaskowski, współzałożyciel BookLikes.

bookshelf

dashboard

sample_blog1

sample_blog2

sample_blog3

BookLikes oferuje m.in. wbudowaną wyszukiwarkę książek w księgarniach z całego świata, w łatwy sposób można połączyć każdy typ postu z książkami, nie trzeba już kopiować i wklejać okładek do postów, użytkownik może także podłączyć swój program partnerski z wybraną księgarnią i zarabiać dzięki swoim postom. Recenzje książek mają swój własny szablon.

BookLikes każdego tygodnia w czwartek wprowadza nowe funkcjonalności postulowane przez użytkowników. Najważniejsze nadchodzące aktualizacje obejmować będą m.in. funkcjonalności zwiększające personalizację, synchronizację z serwisami społecznościowymi dla czytelników książek oraz otwarte API, które umożliwi synchronizację z aplikacjami czytelniczymi i pozwoli tworzyć aplikacje niezależnym deweloperom. Obecnie BookLikes umożliwia użytkownikom przeszukiwanie baz książek z następujących krajów: z Austrii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest ekspansja na kolejne rynki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry