Co warto wiedzieć, otwierając kawiarnię?

Otworzenie własnej kawiarni to pomysł na biznes, który chodzi po głowie wielu osobom. Stworzenie wyjątkowego, elegancko urządzonego miejsca, w którym będzie roztaczał się cudowny zapach kawy, a goście będą z uznaniem delektować się tym szlachetnym napojem, ewentualnie z towarzyszeniem ciastka, niewątpliwie jest nęcące. Jak się do tego zabrać? Trzeba stworzyć biznesplan, a także znaleźć na to środki. To jednak nie wszystko. O czym jeszcze warto wiedzieć kiedy chce się otworzyć kawiarnię?

Co warto wiedzieć, otwierając kawiarnię? 1

Ważna lokalizacja

Do dobrej restauracji klienci są w stanie jechać nawet przez całe miasto, ale raczej nie dotyczy to kawiarni. Znacznie częściej bowiem do miejsc takich wpada się na szybką kawę, ewentualnie na pogaduszki ze znajomym w ciągu dnia niż na dłuższą biesiadę przy wielu daniach. Warto więc umożliwić swym gościom szybką i bezproblemową konsumpcję, lokalizując swoją kawiarnię w pewnych punktach. Najlepiej mają oczywiście mieszkańcy wielkich miast, zwłaszcza gdy mają możliwość otworzyć kawiarnię w pobliżu biurowców. Na kawę mogą przychodzić wówczas pracownicy ze swymi klientami i kontrahentami. Na pewnie też nie zabraknie w kawiarni klientów w porze lunchu, który w Polsce, wzorem Zachodu, jest coraz popularniejszą przerwą.

Poza tym dobra będzie lokalizacja w pobliżu uczelni czy ośrodków studenckich. Zarówno pracownicy dużych firm, jak i studenci, często biorą też kawę na wynos (trzeba im to więc umożliwić!). Poza tym oczywiście na dużą liczbę odwiedzających można liczyć, gdy kawiarnia znajduje się w pobliżu atrakcji turystycznych, czy węzłów komunikacyjnych.

Co z ekspresem?

Jak wiadomo, dobrą kawę można przygotować tylko za pomocą dobrego ekspresu. W domowych warunkach świetnie sprawdzi się też chemex, ale do zastosowania profesjonalnego dobry ekspres jest niezbędny. W dodatku trzeba wybrać taki sprzęt, który pozwoli parzyć duże ilości kawy w krótkim czasie, a więc będzie odznaczał się dużą pojemnością i odpowiednio wydajnym działaniem. Takie sprzęty jednak mogą sporo kosztować. Warto zatem wiedzieć, że wcale nie trzeba kupować ekspresu na własność. Na polskim rynku nie brakuje firm, które oferują dzierżawę ekspresu, na bardzo korzystnych warunkach. Rzecz jasna, takie oferty obejmują tylko najlepsze sprzęty. Skorzystanie z nich daje gwarancję, że będzie można podawać swym gościom naprawdę znakomitą kawę, a to jest przecież kluczowe w każdej kawiarni. Dobry ekspres jest nawet ważniejszy niż barista, gdyż najlepszy specjalista nie jest w stanie zaparzyć dobrej kawy, nie posiadając odpowiedniego sprzętu.

Jaka kawa?

Tylko kawiarnie oferujące kawę najwyższej jakości mogą liczyć na uznanie i powrót klientów, dlatego najlepszym wyborem będzie kawa speciality. Przy czym ważne, aby wybrać kawę w ziarnach i mielić je tuż przed zaparzeniem. Jeśli przy tym produkt będzie dostarczać nieodległa palarnia kawy, jej smak i aromat będą niezrównane.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry