Czego można użyć, by szczelnie wypełnić przesyłkę kurierską?

Wypełnienie paczki dla kuriera jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa danego przedmiotu podczas transportu. Choć firmy kurierskie kładą obecnie bardzo duży nacisk na to, by przesyłki docierały nienaruszone, jeśli zleceniodawca nie zadba odpowiednio o amortyzację wewnątrz paczki, będzie ona narażona na możliwe uszkodzenia.

Czego można użyć, by szczelnie wypełnić przesyłkę kurierską? 1

Wypełnienie przesyłki kurierskiej sprowadza się więc do prostego pytania, czego można użyć by właściwie zabezpieczyć dany produkt wewnątrz opakowania. Podstawowym skojarzeniem jest w tym kontekście folia bąbelkowa, którą chroni się tysiące innych przedmiotów. Dotyczy to nie tylko przesyłek kurierskich, ale na przykład dowozu towarów ze sklepu do klienta. Korzyści płynące z zastosowania folii bąbelkowej trudno podważyć. Zapewnia ona nie tylko wysoki poziom amortyzacji, ale też chroni przedmiot przed na przykład kontaktem z wodą. Doceniana jest również kluczowa właściwość folii pęcherzykowej, czyli jej wytrzymałość. Starannie zapakowanie przedmiotu sprawi więc, że nadawca może być spokojny o los przesyłki podczas transportu. Nie jest to jednak jedyna opcja którą można rozważyć, gdy nadchodzi czas zapakowania przesyłki kurierskiej. Jakie są alternatywy dla folii bąbelkowej?

Klasyczny papier do pakowania

Nie będzie on oczywiście tak perfekcyjnie amortyzował towaru we wnętrzu przesyłki jak folia wypełniona powietrzem, ale grubsza warstwa w pełni wystarczy do tego, by uchronić przedmiot przed zarysowaniami. Można również myśleć o tej opcji w kategoriach pełnego wypełnienia przestrzeni, ale wymagać będzie to sporej ilości arkuszy, a co za tym idzie – zwiększy się koszt przygotowania przesyłki kurierskiej. Jeśli jednak chodzi np. o wysłanie  albumu zdjęciowego, książki czy tego typu przedmiotów, papier pakowy będzie dobrym wyborem.

Nadmuchiwane poduszki pakowe

Amortyzacja powietrzem nie musi oznaczać tylko folii bąbelkowej. Inną opcją jest wykorzystanie nadmuchiwanych poduszek powietrznych – wypełnionych baniek, które poprzez swój docisk utrzymają zawartość przesyłki we wnętrzu i zabezpieczą ją przed niekontrolowanym poruszaniem. Trzeba jednak uważać, by nie doszło do kontaktu między stosunkowo delikatną powierzchnią poduszki a produktem – ostra krawędź może spowodować pęknięcie.

Alternatywne rozwiązania

Wysyłając przesyłki kurierskie chodzi oczywiście o maksymalną optymalizację ponoszonych wydatków. Co zrobić, jeśli priorytetem jest obniżka ceny nadania? Wypełnienie to ta część składowa wydatków, którą można bez problemu zredukować – nie trzeba bowiem kupować nowych folii czy rolek papieru. Warto rozważyć, czy paczki nie uda się wypełnić czymś innym. Oczywiście w przypadku sklepów internetowych bywa to rozwiązanie kontrowersyjne – traci się bowiem efekt „wow” podczas rozpakowywania przesyłki, którą dostarczył kurier. Jeśli jednak jest ona adresowana do kogoś bliskiego, można sięgnąć po nieco inne opcje. Warto wykorzystać – nie tylko ze względu na ekologię – stare czasopisma. To przecież sporo grubego papieru, który idealnie sprawdzi się do zabezpieczenia produktu wewnątrz paczki. Zamiast kupować nowy arkusz folii, do amortyzowania wystarczy starsza, już wielokrotnie używana również do innych celów. Podobnie może stać się z kartonami – je również, przy odrobinie pracy można użyć do wypełnienia przesyłki kurierskiej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top