Czyszczenie elewacji budynków – zrób to profesjonalnie

Czyszczenie elewacji jest zadaniem, które nie zawsze jest proste.

Czyszczenie elewacji budynków – zrób to profesjonalnie 1

W niektórych przypadkach wykonanie tego zadania będzie wymagało od nas nie lada akrobacji. W przypadku niskich elewacji może się to udać nawet praktycznie bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie kilka prostych narzędzi jak chociażby dobry ściągacz na długim wysięgniku, ale jeżeli mówimy o elewacjach bardzo wysokich, taka technika pracy nie będzie ani wydajna, ani tym bardziej bezpieczna. zamówić będziemy musieli profesjonalne czyszczenie elewacji.

Profesjonalne czyszczenie elewacji – dlaczego warto?

Firmy, które zajmują się myciem elewacji na wysokościach przede wszystkim dysponują specjalistycznym sprzętem oraz zatrudniają osoby, które mają doświadczenie w pracach wysokościowych. Dzięki temu cały proces odbywa się bezpiecznie i jest niezwykle skuteczny. Dodatkowo to gwarancja wykorzystania najlepszych substancji do czyszczenia, dostosowanych nierzadko na nasze życzenie do konkretnego rodzaju elewacji. Tego typu usługi świadczy greenpointpp.pl – firma, która zajmuje się czyszczeniem elewacji, niezależnie od stopnia skomplikowania prac do wykonania.

Sposoby czyszczenia elewacji

Oczywiście każda firma ma swoje sposoby na czyszczenie trudno dostępnych elewacji, ale zasady są podobne, szczególnie jeżeli chodzi o higienę i bezpieczeństwo pracy. Firma alpinistyczna zwykle wykorzysta liny lub specjalne windy do czyszczenia okien lub szklanej elewacji budynku. Zależnie od potrzeb zostanie dobrana odpowiednia metoda. Zwykle w przypadku mniejszych budynków wykorzystuje się techniki alpinistyczne, w których to alpinista zawieszony na odpowiednim stanowisku czyści nasze okna i elewację. Oczywiście musi być to osoba z doświadczeniem i uprawnieniami do tego typu prac. W drugim przypadku, gdy zwykle mamy do czynienia z elewacjami bardzo dużymi, na przykład na biurowcach i wieżowcach będzie wykorzystywana winda przymocowana do stanowiska na dachu. To szybszy sposób czyszczenia, choć sam montaż jest bardziej skomplikowany aniżeli w przypadku stanowiska alpinistycznego.

Dlaczego trzeba czyścić elewację?

Oczywiście intuicja słusznie podpowiada, że przede wszystkim czyszczenie elewacji powinno wynikać z dbałości chociażby o wizerunek. Biurowiec czy też wysoki wieżowiec z brudną elewacją wygląda nieestetycznie i odstrasza nawet potencjalnych inwestorów. Druga kwestia to jednak również trwałość materiałów użytych do wykonania budynku. Również pod wpływem zabrudzeń będą one szybciej niszczały. Czyszczenie elewacji właśnie z tych powodów jest tak istotne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top