Dlaczego warto uczyć się JavaScript? Nauka od podstaw

JavaScript jest jednym z podstawowych języków programowania. Warto go znać, jeśli planujemy zajmować się na przykład tworzeniem stron internetowych lub pisać zaawansowane aplikacje webowe. Jako wykwalifikowany programista JavaScript z bogatym portfolio w każdej chwili znajdziesz na rynku zatrudnienie niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.

Dlaczego warto uczyć się JavaScript? Nauka od podstaw 1

Są różne języki programowania. JavaScript należy do tych uniwersalnych, dzięki czemu na początku swojej kariery możemy stawiać pierwsze kroki w mniej zaawansowanych projektach, by po opanowaniu składni i różnych konstrukcji budować rozwinięte aplikacje.

Dlaczego warto się uczyć JavaScript?

Dlaczego warto uczyć się Java Script? Mówi się, że JavaScript jest językiem programowania w Internecie. W dzisiejszym świecie niemalże wszystko podłączone jest do Sieci. Mając więc opanowaną umiejętność programowania w JavaScript, masz też realny wpływ na kształtowanie się usług sieciowych. Aby rozpocząć programowanie w JS, nie potrzebujesz żadnych konkretnych narzędzi. Możesz skorzystać z własnej przeglądarki internetowej: Chrome, Firefox czy Microsoft Edge i gotowe. Nie potrzebujesz być nawet podpięty do Internetu.

JavaScript to także język, w którym od początku do końca stworzyć pełnoprawnie działającą aplikację. Nie potrzebujesz znać żadnego innego języka. Wszystkie niezbędne elementy stworzyć w oparciu o JS, a dzięki wielu narzędziom udostępnianym przez społeczność kodowanie stanie się proste i szybkie.

Nauka JavaScript to także inwestycja w siebie. Jest to jeden z najbardziej rozwijających się języków. Umiejętność programowania w nim zapewni stabilizację i wystarczającą ilość pracy, by nie martwić się o jutro. Jako programista JavaScript nie będziesz przejmować się brakiem zleceń.

Nauka JavaScript od podstaw

Jak nauczyć się JavaScript od początku? Są trzy drogi: samodzielna nauka w domu, poproszenie znajomego programisty o wskazówki i pomoc, pójście do szkoły programowania. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Niezależnie jednak od tego, którą wybierzesz do nauki JavaScript, wystarczy Ci komputer i przeglądarka internetowa. Naukę programowania w JS warto rozpocząć od zapoznania się z HTML i CSS. Bez znajomości tych dwóch języków, początki mogą być trudne, ponieważ JavaScript to naturalny kolejny krok w kierunku budowania zaawansowanych stron internetowych. Na początku warto napisać swój pierwszy kalkulator i otworzyć go w przeglądarce. Jeśli się uda, jesteś na dobrej drodze!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top