Drupal, jako platforma pod stronę firmową. Dlaczego warto?

Tworząc firmową stronę internetową poszukujemy systemu do zarządzania treścią, który będzie posiadał potrzebne funkcjonalności i tym samym pozwoli stworzyć witrynę o wysokiej jakości. Wśród dostępnych systemów CMS jest wiele opcji, a jedną z nich jest Drupal, na którym oparte jest około 3% stron internetowych na świecie. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie, jako platformę pod stronę dla własnego biznesu?

Sprawdź poniższy artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi właśnie na to pytanie.

Drupal, jako platforma pod stronę firmową. Dlaczego warto? 1

Poziom bezpieczeństwa

Drupal posiada reputację jednej z najbezpieczniejszych dostępnych obecnie platform, co potwierdza fakt wybrania go przez różne międzynarodowe i rozpoznawalne marki takie jak Tesla czy NASA. Jednak co sprawia, że Drupal charakteryzuje się tak wysokim poziomem bezpieczeństwa?

Drupal jest pod ciągłą kontrolą zespołu bezpieczeństwa, który pracuje nad poprawianiem zabezpieczeń i wykrywaniem ewentualnych luk. Każda wykryta luka jest dokładnie opisywana w dokumentacji technicznej wraz ze wskazówkami, co zrobić w konkretnej sytuacji. Zmniejszenie ryzyka ataków hakerskich w Drupalu jest związane z szyfrowaniem haseł użytkowników oraz systemem raportowania błędów, które rejestrują każde naruszenie bezpieczeństwa. Warto też wspomnieć o możliwości zarządzania użytkownikami na stronie i przypisywania im różnych ról, zależnie od poziomu zaufania.

Elastyczność i skalowalność

Drupal oferuje gotową do użycia platformę, która będzie w stanie pomieścić każdą ilość contentu, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na prostą, wizytówkową stronę czy zaawansowany portal. Dzięki temu, że Drupal jest elastycznym oprogramowaniem możesz w pełni dostosować stronę pod charakter działalności, którą prowadzisz. Nie bez znaczenia jest dostęp do kodu źródłowego, ze względu na to, że Drupal to open source. Programiści mogą odpowiednio zmodyfikować kod, by w pełni dostosować ją do oczekiwań i specyfikacji. System CMS jest poddawany ciągłym testom wydajności przez społeczność, dlatego dostosowywany jest on do obsługi wielu użytkowników, którzy w tym samym czasie przeglądają stronę, dzięki czemu system zapewnia wysoki poziom wydajności pod dużym obciążeniem.

A w przyszłości, gdy stwierdzisz, że potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności na stronę wraz z rozwojem twojego biznesu, Drupal dostarczy Ci je poprzez moduły – na oficjalnej stronie oprogramowania znajduje się kilkadziesiąt tysięcy rozszerzeń, które pozwolą poszerzyć możliwości strony o np. e-commerce, narzędzia analityczne czy sprzedażowe.

Drupal to przyszłościowe rozwiązanie

Coraz więcej osób przegląda Internet za wykorzystaniem urządzeń przenośnych. Nie jest to żadne odkrycie, jednak w rzeczywistości okazuje się, że niektóre strony nadal nie dopasowują się do ekranu, na którym są wyświetlane. Drupal został stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych i w pełni obsługuje responsywne projektowanie stron internetowych, aby umożliwić przeglądanie stron na wielu urządzeniach o różnych rozmiarach ekranu. Widok RWD strony to nie tylko komfort użytkowania i możliwość dostępu do strony w każdych warunkach, ale też łatwa edycja treści z dowolnego urządzenia.

Dodatkowo, system umożliwia edycję i zarządzanie treścią z urządzeń przenośnych, co czyni ten system prostszym w obsłudze. Jeśli prowadzisz międzynarodowy biznes, to z pewnością wykorzystasz wielojęzyczne możliwości CMS-a, który w podstawowej wersji obsługuje ponad 90 języków z usługą lokalizacji wpisaną w jego rdzeń. Co więcej, społeczność Drupala nieustannie udoskonala przestrzeganie standardów WCAG, aby strony były bardziej dostępne dla niepełnosprawnych użytkowników. Każda kolejna wersja Drupala wiąże się również z coraz bardziej przyjaznymi dla wyszukiwarek znaczników HTML.

Tworzenie strony na Drupalu

Po wybraniu CMS-a należy znaleźć odpowiednich specjalistów, którzy ułatwią cały proces tworzenia strony. Jeśli poszukujesz doświadczonych ekspertów, warto zwrócić się do software house Smartbees, w którym każdy projekt otrzymuje dedykowanego project managera, kierującego wykwalifikowanym zespołem projektowym.

Podsumowanie

Każda firma charakteryzuje się różnymi potrzebami i oczekiwaniami od systemu zarządzania treścią. Dlaczego warto wybrać Drupala, jako swój system CMS? Jeśli poszukujesz narzędzia, które jest wszechstronne i elastyczne, a wraz z upływem czasu nie będzie się starzeć, to zdecydowanie Drupal powinien być właściwym wyborem. Rozwijanie swojego biznesu nie będzie ograniczone limitami systemu, a odpowiednia pomoc techniczna ze strony doświadczonych specjalistów powinna pomóc gładko przejść przez cały proces.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry