Firany woalowe – tak czy nie?

Super modne już od wielu lat i wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Od prostych firan z marszczeniem, które swobodnie spływają i zaledwie delikatnie blokują światło słoneczne, po pełne fantazyjnych upięć i marszczeń firany luksusowe do ekskluzywnych wnętrz. Firany z woalu. Kiedy się sprawdzają a kiedy lepiej rozważyć inne rozwiązanie – np. firany żakardowe ?

Nietypowe, indywidualne, niekonwencjonalne firany z woalu

Firany woalowe – tak czy nie? 1Woal jest tkaniną, która wykorzystana jako materiał na firany daje niezwykle wiele możliwości. Można go marszczyć, upinać, podwiązywać, przeszywać. Robić z niego lambrekiny, szarfy i draperie. Miękko się układa, jest dość tani i dostępny w wielu kolorach. Przy odrobinie fantazji i sprawnej krawcowej, z woalu można stworzyć firany tak niepowtarzalne, że będą najważniejszą ozdobą pokoju.

Jednocześnie, woal jest tkaniną trudną. Jeśli będzie kiepskiej jakości, zbiegnie się w praniu i straci fason. Źle przeszyty może się snuć i strzępić. Przepuszcza też nieco mniej światła, przez co niekoniecznie nadaje się do pomieszczeń niedoświetlonych, ciemnych.

Do jakich wnętrz nie pasują firany z woalu?

Trudno w zasadzie wskazać wnętrze, w którym firana woalowa nie będzie wyglądać dobrze. Uniwersalność tej tkaniny polega właśnie na tym, że można z niej zrobić zarówno piękną aranżację okna w stylu retro jak i zawiesić w nowoczesnym, nawet industrialnym wnętrzu. Nad firaną z woalu warto się zastanowić dwa razy, kiedy chcemy powiesić ją w pokoju dziecięcym. Głównie dlatego, że woal łatwo się gniecie, a dziecko nie pamięta o tym, by nie ciągnąc za firankę czy jej nie zaginać. Jeśli potrzebujemy delikatnej, zwiewnej firany w pokoju dziecięcym zdecydowanie lepiej sprawdzi się tu woal kreszowany. Wnętrzem, w którym firana z woalu może również być kłopotliwa, jest okno balkonowe umieszczone w miejscu generującym przeciągi. Firany woalowe są lekkie i przy podmuchach wiatru lubią się unosić i wydymać. W takich miejscach, trzeba koniecznie stosować obciążniki bądź zdecydować się na nieco cięższe firany żakardowe. Część osób rezygnuje z firan woalowych do kuchni uważając, że skoro w kuchni przez wilgoć i tłuszcz firany brudzą się szybciej, to lepiej zainwestować w proste w praniu i niewymagające prasowania firany żakardowe. Okazuje się jednak, że woal świetnie sprawdza się jako firana do kuchni. Kreszowany wcale nie wymaga prasowania, zatem utrzymanie go w czystości jest łatwiejsze, a uszyte z woalu rolety austriackie pięknie się w kuchni prezentują, pasują do wielu stylów  a jednocześnie są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Firany i zasłony gotowe oraz na metry, firanki balkonowe i zestawy balkonowe, nowoczesne wzory firanek znajdziesz w sklepie https://firaneo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top