Firma sprzątająca dla domu

W Polsce nie jest to wciąż popularny biznes. Najczęściej kojarzony jest z biznesem lub instytucjami, zdecydowanie rzadziej z rodzinami. A chodzi przecież o tak przyziemną rzecz, jaką jest sprzątanie. Pomimo niskiej popularności firmy sprzątające starają się wejść w przestrzeń życiową zwykłych ludzi, oferując także im swoje usługi. Na co można liczyć, czego można się spodziewać?

Nie tylko wytarcie kurzów

sprzatanie_biurOferta przedsiębiorstwa zajmującego się sprzątaniem najczęściej obejmuje takie usługi jak regularną opiekę nad mieszkaniem(często oferując do tego atrakcyjne rabaty), incydentalne sprzątanie domu, przygotowywanie domu pod wyprowadzkę, mycie wszystkich okien znajdujących się w budynku, żaluzji, pranie rzeczy(na miejscu lub – w zależności od życzenia klienta – w firmie), konserwacja dywanów oraz wykładzin, mycie klatki schodowej, a nawet zajmowanie się pod nieobecność gospodarzy ogrodem i zwierzętami. Większość takich firm umożliwia personalne dogadanie warunków sprzątania, nierzadka także umożliwia negocjowanie cen, w zależności od zastanej sytuacji. Ważne jest, aby przed podpisaniem zobowiązania dowiedzieć się czy w cenę wpisane są środki czystości, czy też należy doliczyć je do kosztów własnych, które należy ponieść.

Będzie czysto oraz… ?

Firma sprzątająca nie daje swoim klientom wyłącznie czystego domu czy biura. Tym, co jest najważniejszą korzyścią, jest czas. Zawsze można samodzielnie zająć się domem czy mieszkaniem, ale każdy przecież wie z czym musi się to wiązać. Nie da się dobrze wyczyścić mieszkania, jeżeli będzie się to robić niedbale, szybko i będąc na dodatek zmęczonym po całym dniu pracy. Są to wymierne korzyści, które warto rozważyć. Czy nie lepiej jest czasami po prostu dać komuś zarobić i dzięki temu nie musieć się już martwic o to, w jakim stanie zastaniemy swój domu, kiedy wrócimy z pracy? Drugą niewątpliwą zaletą wynajęcia profesjonalistów od sprzątania jest to, że zrobią to – czy tego chcemy czy nie – dużo lepiej od nas. Nasze sprzątanie najczęściej jest i tak na pół gwizdka, za to osoba odpowiedzialna za jakość usług danej firmy, będzie się do swojej zarobkowej pracy bardzo przykładać. Mamy więc do wyboru, albo samodzielne, syzyfowe walki o czystość w mieszkaniu, albo spokój i radość z codziennego powrotu do czystego, zadbanego, uporządkowanego domu.

Jakie są ceny?

Ceny usług firm sprzątających bywają różne. Jednym ze standardów jest liczenie kosztów za metr kwadratowy. Czasami jednak można się spotkać za stałą stawkę, liczoną od godziny sprzątania. W taki wypadku powinniśmy oczekiwać kosztów w wysokości około trzydziestu – czterdziestu złotych za godzinę. Ceny są jednak w wysokim stopniu zależne od lokalizacji danej firmy. Wiadomo, że w Warszawie takie usługi będą kosztować zdecydowanie więcej, aniżeli w mniejszym mieście. Najlepszym wyjściem jest porównanie cen na stronach internetowych różnych firm i na tej podstawie dokonanie wyboru, opcji najlepszej dla siebie. Bilans zysków i strat zawsze będzie dodatni. Tracimy tylko pieniądze, zyskujemy za to dużo więcej.

Artykuł poleca firma sprzątająca www.sunsc.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry