Freelanceria.pl – ogłoszenia dla specjalistów

Freelanceria.pl nie jest projektem odkrywczym. Jak jednak przekonują twórcy, stoi za nim doświadczenie i pomysł na dobrej jakości serwis. Czy odniesie sukces na konkurencyjnym rynku ogłoszeń dla specjalistów?

Na stronach serwisu możemy przeczytać:

Freelanceria.pl jest darmowym serwisem ogłoszeniowym, na którym pracodawcy z branży nowych technologii i mediów spotykają się z reprezentantami wolnych zawodów (freelancerami). To doskonałe miejsce dla informatyków, grafików oraz tłumaczy na zdobycie nowych zleceń.

Freelanceria.pl to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych ogłoszeń. Serwis pozwala zarówno zlecić projekt w formie jednorazowej współpracy a także wystawić klasyczną ofertę pracy w celu znalezienia pracownika.

Freelanceria.pl – ogłoszenia dla specjalistów 1

Projekt tworzy „rozproszony zespół osób odpowiedzialnych za kodowanie, grafikę, SEM/SEO”. Nad całością czuwa project manager, Marcin Owczarewicz, z którym rozmawiamy na temat opisywanego serwisu.

Freelanceria.pl jest projektem bliźniaczym SzukajFachowca.pl. Beta testy serwisu skończyły się na początku marca, od tego czasu reklamowany jest w wyszukiwarkach. Obecny ruch to kilkaset odwiedzin dziennie – twórcy chcą docelowo mieć około 80 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie.

Jak działa Freelanceria.pl? Pracodawca za darmo wystawia ogłoszenie, określając maksymalny budżet, czas i miejsce realizacji zlecenia. Zarejestrowani freelancerzy wyszukają zlecenia, a następnie konkurują oferując korzystne warunki i cenę. Jest też możliwość wyboru opcji „zatrudnię” – wtedy pracodawca określa miejsce i czas rozpoczęcia pracy, a zarejestrowani użytkownicy ubiegają się o pracę.

Plany na przyszłość to przede wszystkim nowe funkcje i rozbudowa istniejących. Twórcy wyliczają tu: powiadomienia e-mail o nowych zleceniach, forum dla freelancerów, katalog freelancerów, przesyłanie prywatnych wiadomości z załącznikami, przejrzysta wizytówka w postaci CV czy możliwość dodania historii zatrudnienia, edukacji i umiejętności.

Jak chcą zarabiać na swoim pomyśle?

Freelanceria.pl jest usługą darmową. Nie planujemy kopiować modelu biznesowego z SzukajFachowca.pl czy zlecenia.przez.net czyli nie chcemy wprowadzać abonamentu dla freelancerów. Mamy pomysł jak monetyzować serwis, ale na tym etapie nie chcemy go zdradzać – informują.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry