Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Polskie morze to świetne miejsce na urlop. Każdego roku znaleźć tam można coraz więcej atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Nic dziwnego, że rodziny z dziećmi chętnie wyjeżdżają na północ kraju. Gdzie najlepiej spędzić wakacje z pociechami?

Polskie morze to świetne miejsce na urlop. Każdego roku znaleźć tam można coraz więcej atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Nic dziwnego, że rodziny z dziećmi chętnie wyjeżdżają na północ kraju. Gdzie najlepiej spędzić wakacje z pociechami?

Świnoujście

14507991515_af3909f26a_oŚwinoujście to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. Nic dziwnego, oferuje bowiem najszerszą plażę nad polskim morzem. Jest ona dobrze chroniona i bardzo zadbana. Chyba wszystkie dzieci uwielbiają zabawy nad wodą, a w Świnoujściu nie brakuje tego typu atrakcji. Ogromne zjeżdżalnie i poduszki do skakania to tylko niektóre z nich. Ponadto znaleźć tam można komfortowe kwatery nad morzem dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Krynica Morska

To jedno z najmniej zaludnionych polskich miast. Jednak turystów tu nie brakuje. Można znaleźć tam w pełni wyposażone plaże lub miejsca, w których odpoczniemy od gwaru i ludzi. Na krynickich plażach znajdują się ogromne zjeżdżalnie wodne. W Krynicy Morskiej znajduje się port żeglugi turystycznej, z którego można wybrać się w rejs do pobliskich miast i miejscowości. To nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych.

Międzyzdroje

Co robić w Międzyzdrojach oprócz plażowania? Oczywiście odwiedzić Gabinet Figur Woskowych. Ulubione postaci z filmów czy gwiazdy muzyki jak żywe na wyciągnięcie ręki – to jeden z ulubionych punktów wycieczki po Międzyzdrojach dla najmłodszych. W Międzyzdrojach w sezonie organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, na które warto wybrać się całą rodziną. Wówczas spotkać można prawdziwych artystów, a nie tylko tych z wosku. Ponadto miasto oferuje dobrze wyposażone, komfortowe kwatery nad morzem.

Trójmiasto

Trójmiasto obejmuje największy obszar północnej Polski, więc atrakcji również tam nie brakuje. Będąc w Gdyni warto odwiedzić akwarium, w którym podziwiać można najpiękniejsze okazy ryb. Dzieci z pewnością ucieszą się na widok błazenka klowika, czyli pierwowzoru filmowego Nemo. W Sopocie koniecznie należy odwiedzić aquapark. To miejsce należy do ulubionych atrakcji najmłodszych. Podczas wizyty w Gdańsku nie można ominąć Ośrodka Kultury Morskiej. Tamtejsze interaktywne wystawy nauczą m.in. jak sterować statkiem. W gdańskiej Oliwie mieści się zoo należące do najpopularniejszych atrakcji miasta. Będąc na wakacjach z dziećmi nie można przegapić widoku prawdziwych słoni lub tygrysów. Trójmiasto oprócz licznych atrakcji ma do zaoferowania także różnorodne kwatery nad morzem. Można wypoczywać tam niemal przy samej plaży lub gdzieś w pensjonacie na uboczu, z dala od tłumów turystów.

Władysławowo

Podczas wizyty we Władysławowie koniecznie trzeba odwiedzić wesołe miasteczko. Należy ono do największych tego typu obiektów w Polsce. Młyńskie koło czy tunel strachu na pewno sprawią ogromną frajdę najmłodszym. W centrum Władysławowa mieści się Dom Rybaka. Budynek posiada wieżę, z której podziwiać można piękną panoramę miasta i okolic. Władysławowo to również czyste piaszczyste plaże i kwatery nad morzem w sam raz dla rodzin z dziećmi.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry