Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Polskie morze to świetne miejsce na urlop. Każdego roku znaleźć tam można coraz więcej atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Nic dziwnego, że rodziny z dziećmi chętnie wyjeżdżają na północ kraju. Gdzie najlepiej spędzić wakacje z pociechami?

Polskie morze to świetne miejsce na urlop. Każdego roku znaleźć tam można coraz więcej atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Nic dziwnego, że rodziny z dziećmi chętnie wyjeżdżają na północ kraju. Gdzie najlepiej spędzić wakacje z pociechami?

Świnoujście

14507991515_af3909f26a_oŚwinoujście to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. Nic dziwnego, oferuje bowiem najszerszą plażę nad polskim morzem. Jest ona dobrze chroniona i bardzo zadbana. Chyba wszystkie dzieci uwielbiają zabawy nad wodą, a w Świnoujściu nie brakuje tego typu atrakcji. Ogromne zjeżdżalnie i poduszki do skakania to tylko niektóre z nich. Ponadto znaleźć tam można komfortowe kwatery nad morzem dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Krynica Morska

To jedno z najmniej zaludnionych polskich miast. Jednak turystów tu nie brakuje. Można znaleźć tam w pełni wyposażone plaże lub miejsca, w których odpoczniemy od gwaru i ludzi. Na krynickich plażach znajdują się ogromne zjeżdżalnie wodne. W Krynicy Morskiej znajduje się port żeglugi turystycznej, z którego można wybrać się w rejs do pobliskich miast i miejscowości. To nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych.

Międzyzdroje

Co robić w Międzyzdrojach oprócz plażowania? Oczywiście odwiedzić Gabinet Figur Woskowych. Ulubione postaci z filmów czy gwiazdy muzyki jak żywe na wyciągnięcie ręki – to jeden z ulubionych punktów wycieczki po Międzyzdrojach dla najmłodszych. W Międzyzdrojach w sezonie organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, na które warto wybrać się całą rodziną. Wówczas spotkać można prawdziwych artystów, a nie tylko tych z wosku. Ponadto miasto oferuje dobrze wyposażone, komfortowe kwatery nad morzem.

Trójmiasto

Trójmiasto obejmuje największy obszar północnej Polski, więc atrakcji również tam nie brakuje. Będąc w Gdyni warto odwiedzić akwarium, w którym podziwiać można najpiękniejsze okazy ryb. Dzieci z pewnością ucieszą się na widok błazenka klowika, czyli pierwowzoru filmowego Nemo. W Sopocie koniecznie należy odwiedzić aquapark. To miejsce należy do ulubionych atrakcji najmłodszych. Podczas wizyty w Gdańsku nie można ominąć Ośrodka Kultury Morskiej. Tamtejsze interaktywne wystawy nauczą m.in. jak sterować statkiem. W gdańskiej Oliwie mieści się zoo należące do najpopularniejszych atrakcji miasta. Będąc na wakacjach z dziećmi nie można przegapić widoku prawdziwych słoni lub tygrysów. Trójmiasto oprócz licznych atrakcji ma do zaoferowania także różnorodne kwatery nad morzem. Można wypoczywać tam niemal przy samej plaży lub gdzieś w pensjonacie na uboczu, z dala od tłumów turystów.

Władysławowo

Podczas wizyty we Władysławowie koniecznie trzeba odwiedzić wesołe miasteczko. Należy ono do największych tego typu obiektów w Polsce. Młyńskie koło czy tunel strachu na pewno sprawią ogromną frajdę najmłodszym. W centrum Władysławowa mieści się Dom Rybaka. Budynek posiada wieżę, z której podziwiać można piękną panoramę miasta i okolic. Władysławowo to również czyste piaszczyste plaże i kwatery nad morzem w sam raz dla rodzin z dziećmi.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry