I Krakowskie Targi Finansowe – Student i Przedsiębiorca XXI wieku

Jesteś studentem i jeszcze nigdy nie byłeś na rozmowie o pracę? Sprawdź się i weź udział we wstępnej rekrutacji na stanowiska praktykantów, stażystów i potencjalnych pracowników. W dniach 28-29 maja 2009 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza studentów wszystkich krakowskich uczelni na I Krakowską Konferencję Finansową połączoną z I Krakowskimi Targami Finansowymi „Student i Przedsiębiorca XXI wieku”.

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku otworzyło młodym przedsiębiorcom, często wciąż studiującym na uczelniach wyższych w Polsce swobodną drogę do zjednoczonej Europy. Stworzyło to szansę, którą młodzi ludzie starają się wykorzystać, ale postawiło także wyzwania, którym muszą sprostać. Dla polskich uczelni wyższych w obliczu Europy bez barier, czytelnym staje się tym samym, że efektywność i skuteczność kształcenia, zarówno teoretycznego, ale przede wszystkim praktycznego są dzisiaj priorytetowe.

obrazek-11

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaangażował się w organizację w dniach 28-29 maja 2009 I Krakowskiej Konferencji Finansowej połączonej z I Krakowskimi Targami Finansowymi „Student i Przedsiębiorca XXI wieku”, pragnąc stworzyć możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy na temat oszczędzania i inwestowania własnego kapitału, jaki oferuje sektor finansowy w Polsce.
Celem Konferencji i Targów jest aktywne uczestnictwo w procesie edukacji liczących się instytucji finansowych w Polsce poprzez prezentacje i realizowanie zadań skierowanych bezpośrednio do studentów oraz dostarczenie wiedzy i materiałów, opartych o własne doświadczenia, których wyniki w sposób bezpośredni mogą przyczynić się do wzrostu świadomości finansowej młodych ludzi w naszym kraju.

Podczas zaplanowanych wykładów i referatów będzie można dowiedzieć się m.in. o funkcjonowaniu Giełdy Papierów Wartościowych, poznać strategię Ministerstwa Finansów dotyczącą pomocy polskim przedsiębiorcom, zapytać przedstawiciela Centrum Obsługi Inwestorów z Krakowskiego Magistratu jak i w co warto inwestować w Krakowie.

Ponadto młodzi i przedsiębiorczy studenci będą mogli posłuchać o tym jak zostać przedsiębiorcą, jak inwestować i budować własny biznes, wreszcie jak rozwinąć własną działalność finansową, czy pokonać wymagających „łowców głów” – czyli, jak z płotki stać się rekinem finansowym.

Patronat Honorowy nad Konferencją i Targami objęli m.in.: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Prezydent Miasta Krakowa Prof. Jacek Majchrowski, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Prof. Roman Niestrój, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Dr Ludwik Sobolewski oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Prof. Elżbieta Mączyńska.

Wszelkie szczegóły dotyczące I Krakowskiej Konferencji Finansowej połączonej z I Krakowskimi Targami Finansowymi „Student i Przedsiębiorca XXI wieku” znaleźć można na oficjalnej stronie Konferencji i Targów www.krakowskie-targi-finansowe.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry